Karadayı: Erbakan TSK'nın karşısında olmazdı

28 Şubat davasının bugün 48. duruşması yapılıyor. Davanın 1 numaralı sanığı, tutuksuz yargılanan dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, "Şayet Erbakan hayattayken bu dava açılmış olsaydı, taşıyacağı vicdani sorumluluk gereği asla silahlı kuvvetlerin karşısında olmayacaktı" dedi.

NTV Haber 12.12.2013 - 09:53

Karadayı: Erbakan TSK'nın karşısında olmazdı

28 Şubat Davası'nda savunmasına başlayan dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, "28 Şubat süreci, bazı çevrelerce söylendiği gibi bir darbe süreci asla değildir" dedi.   

28 Şubat Davası'nda savunmasını yapan dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, "Bu dava merhum Erbakan hayattayken neden açılmadı da 16-17 yıl beklendi? Şayet o hayattayken bu dava açılmış olsaydı, Erbakan taşıyacağı vicdani sorumluluk gereği asla silahlı kuvvetlerin karşısında olmayacaktı" dedi.

"Silahlı Kuvvetlerin siyaset dışında kalması her zaman temel prensibimiz olmuştur" diyen Karadayı, "Bu, sadece benim değil, bütün arkadaşlarımın benimsediği bir husustur. Görevde olduğumuz sürede demokrasi dışında bir yönetim asla düşünmedik. Silahlı kuvvetler her zaman siyasetin dışında kalmalı ve gücünü muhafaza etmelidir" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...