Karaman: Sorgulama yapılmadı

Genel Müdür Süleyman Karaman, TCDD'ye yönelik soruşturmayla ilgili "Bize herhangi bir soru sorulmadı, herhangi bir sorgulama yapılmadı" dedi.

Haberler 26.12.2013 - 09:49

Karaman: Sorgulama yapılmadı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, TCDD'nin yaptığı bazı ihalelerde yolsuzluk yapıldığı iddialarıyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıklamasının ardından TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman'dan açıklama geldi.

Karaman, soruşturmaya ilişkin şunları söyledi:

"Bizim bilmediğimiz ama gazete manşetlerinden öğrendiğimiz bir soruşturma olduğu söyleniyor. Bize herhangi bir soru sorulmadı, herhangi bir sorgulama yapılmadı.

Bu işin çözüldüğünü sandıktan sonra test çalışmalarına katılmak için buraya gelirken tutuklama kararı olduğunu duydum. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil. Henüz benim bildiğim bir şey yok. İnşallah olmaz da. Konunun içeriğini bilmiyorum. Bazı gazetelerde yazanları biliyorum. Sadece haberlerden duydum yani. Bir sorgu gözükmüyor. Konuyla ilgili olarak, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da açıklama yaptı ve konunun gizliliğini belirtti.

Bizim bütün gücümüz, Ankara-İstanbul arasında Yüksek Hızlı Treni bitirip halkımızın hizmetine sunmaktır. Bunun için buradayız. Devletimizin ve hükümetimizin demiryolu yatırımlarına verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz istiyoruz ki basınımız da daha çok destek versin. Böyle haberlerle bizi sıkıntıya girmemizin bir anlamı olmadığını düşünüyoruz."

Sayfa Yükleniyor...