Karaman'da hastanenin çatısı yandı

Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde devlet hastanesinin çatısında çıkan yangın güçlükle kontrol altına alındı. Yangın sebebiyle hastalar tahliye edilirken, söndürme çalışmasına katılan 3 kişi dumandan etkilendi.

NTV Haber 30.12.2018 - 10:19

Karaman'da hastanenin çatısı yandı

Karaman’ın Sarıveliler ilçesinde devlet hastanesinin çatısında, tadilat çalışması sırasında yangın çıktı. Yangın güçlükle kontrol altına alındı. Hastalar tahliye edilirken, söndürme çalışmasına katılan 3 kişi dumandan etkilendi.

Alınan bilgiye göre, Sarıveliler Devlet Hastanesi'nin çatısından alevlerin yükseldiğini gören vatandaşlar durumu hemen itfaiyeye bildirdi.

Kısa sürede olay yerine ulaşan Sarıveliler Belediyesine ait itfaiye ekipleri hemen yangına müdahale etti. Alevlerin rüzgarın da etkisiyle tüm çatıyı sarması üzerine çevredeki yakın ilçelerden de itfaiye ekipleri takviye olarak çağrıldı. Polis ve jandarma ekipleri de hastane etrafında tedbir aldı.

Hastanenin çatısı ise tamamen yanarak hasar gördü. Söndürme çalışmaları sırasında dumandan etkilenerek Ermenek Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 3 kişinin ise sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Yangının çıkış sebebi yapılacak olan incelemelerin ardından ortaya çıkacak.

Sayfa Yükleniyor...