Karanlığa karşı karanlık mücadele...

Macera, tehlike ve karanlık... 'Star Wars - Klon Savaşları' serisinin dördüncüsü ile karanlığa karşı mücadele devam ediyor.

Haberler 19.01.2010 - 13:54

Karanlığa karşı karanlık mücadele...

'Bazen karanlıkla mücadele etmek için karanlığı kullanmalısınız.'


Jedi Ustası Quinlan Vos tüm hayatını bu ilkeye göre yaşamaktadır. Jedi Düzeni'nin en usta casuslarından biri olan Vos, hayatının en zor görevini almıştır: Ayrılıkçılar'ın yönetim kademesine sızmalı ve Ayrılıkçı Hareket'in lideri Kont Dooku'ya yakınlaşmalıdır. Zekası, etkileyiciliği ve bir o kadar da tehlikeli kişiliği ile ünlü Kont Dooku'dan gerçek kimliğini gizlemeye çalışırken tüm ustalığını sergilemek zorundadır. Fakat zaten Cumhuriyet'in yozlaşması hakkında şüpheleri olan Vos için bu çok tehlikeli bir adımdır, daima karanlığa yakın bir yolda yürümüş olan Vos için aydınlığa geri dönüşün olamayacağı bir duruma düşme tehlikesi vardır.

Başka bir yerde ise Jedi Ustaları Aayla Secura, Tholme ve Karanlık Kadın kılık değiştirerek Devaron gezegenine sızmaya ve Ayrılıkçılar'ın kurmuş olduğundan şüphelendikleri gizli bir üssün yerini tespit etmeye çalışırlar. Fakat galaksinin en tehlikeli kelle avcılarından biri olan Aurra Sing'in olaya dahil olmasıyla üç Jedi ustası bir anda kendilerini bir ölüm-kalım mücadelesinin içinde bulacaklardır.

Klon Savaşları serisinin 4. cildinde hikaye bu sefer savaşın geri planında kalarak gölgelerde hareket eden ve yaptıkları gizli planlarla savaşın kaderini değiştirebilecek, casus rolüne bürünen Jedi'lara odaklanıyor.

"Aydınlık ve Karanlık"da geçen olaylar kronolojik olarak 3. ciltte anlatılan Jabiim Savaşı'nın öncesinden başlıyor. Bu sefer Ayrılıkçıların cephesine odaklanarak farklı karakterlerin çevresinde dönen hikaye, Jabiim Savaşı öncesi yaşanan olayları ve Jabiim Savaşı'yla aynı zamanlarda başka yerlerde geçen maceraları ele almaktadır.

'Star Wars, Klon Savaşları 4' JBC Yayıncılık etiketiyle kitapçılarda.

Sayfa Yükleniyor...