Karayalçın'dan Gökçek'e tazminat davası

CHP'nin Ankara adayı Murat Karayalçın, kişilik haklarına hakaret ettiği gerekçesiyle Belediye Başkanı Melih Gökçek aleyhinde 100 bin TL'lik tazminat davası açtı.

Anadolu Ajansı 20.03.2009 - 15:26

Karayalçın'dan Gökçek'e tazminat davası

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Karayalçın'ın avukatı Ayça Lütfiye Akpek tarafından hazırlanan dava dilekçesi, Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sunuldu.

Dilekçede, bir televizyon programında konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in  asılsız iddialarda bulunduğu ifade edildi. Dilekçede şu görüşlere yer verildi: ''Davalının, müvekkilime 2004 yılında SHP Genel Başkanı iken Diyarbakır'da düzenlenen bir mitingde, 'PKK'nın şehitlerine saygı duruşunda bulunun' dediğini iddia etmiştir. Bu iddia tamamen gerçek dışıdır. Bu mitingde müvekkilim, davalının beyanlarının aksine 'Fırat'ın doğusu da bizim, batısı da bizimdir. Devletimiz tektir, ulusumuz tümdür, yurdumuzu böldürmeyiz' demiştir.

Müvekkilimin, Cumhuriyetimizin temel niteliklerine bağlılığı açıkça ortada iken davalı, 'teröristlerin yanında', 'PKK'yı terör örgütü kabul etmiyor', 'PKK'nın şehitlerine saygı duruşunda bulunun' biçiminde gerçeklerle ilgisi olmayan haber ve açıklamalarla kamuoyunu yanılttığı gibi eleştiri sınırlarını aşarak müvekkilimin şeref ve onurunu küçültmeyi, siyasi kimliğini zedelemeyi hedeflemektedir.''

Dilekçede, davalı Melih Gökçek'ten 100 bin TL manevi tazminat talebinde bulunuluyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...