Karayel: Arıtman kendi soyunu araştırsın

CHP'li Canan Arıtman'ın Cumhurbaşkanı Gül için “Annesinin etnik kökenine bakmak gerek” sözlerinin ardından başlayan tartışma sürüyor. AK Parti milletvekili Karayel, ''Arıtman, kendi soyunu araştırsın, faşist anlayışı yeniden gözden geçirsin'' dedi.

Haberler 21.12.2008 - 15:20

TBMM Genel Kurulu'nda devam eden bütçe görüşmelerinde AK Parti adına kürsüye çıkan Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, CHP milletvekili Canan Arıtman'ın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için “Annesinin etnik kökenine bakmak gerek” açıklamasını değerlendirdi.

Yaşar Karayel, ''Milletvekili sıfatına yakışmayan bir tarzda, Gül ve ailesine iftira atan Canan Arıtman'ı efesle kınıyorum'' deyince muhalefet milletvekilleri ''efes'' ifadesini ''esef'' şeklinde düzeltti.

Bunun üzerine Karayel, ''Yanlış anlaşıldı, esefle kınıyorum. Daha başka tabirler de bulmak mümkün ama bizim terbiyemize yakışmadığı için kullanmak istemiyorum. Biz, Sayın Cumhurbaşkanı'nın yedi göbek soyunu biliyoruz, bu millet de biliyor. Bu sayın vekilin, kendi soyunu araştırmasını, CHP'ye bile yakışmayan kafa yapısını, anlayışını, faşist ve etnik anlayışını yeniden gözden geçirmesini diliyorum'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...