Karayılan: Al Capone gibi bizi bitirecekler

PKK lideri Murat Karayılan, örgüte yönelik İtalya, Fransa ve Belçika'da başlatılan geniş çaplı operasyonları için ABD'yi suçladı. Karayılan, "Al Capone tekniği ile PKK'yı bitirecekler" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 06.03.2010 - 10:54

Terör örgütü PKK lideri Murat Karayılan, Avrupa ve kırsal kadrolara gönderdiği mesajda, ABD'nin desteğiyle Avrupa ülkelerinde PKK'nın tasfiye planının uygulamaya geçirildiğini ileri sürdü.

PKK'ya yönelik başlatılan ve çok sayıda örgüt üst düzey sorumlusunun tutuklanmasıyla devam eden kapsamlı operasyonların arkasındaki gücün ABD olduğunu savunan terörist Murat Karayılan'ın, üç ülkede eş zamanlı başlayan operasyonların ABD heyetinin Avrupa ülkelerinde uzun süredir yürüttüğü temasların sonrasında başladığını kaydetti.

ABD'nin, PKK'yı Avrupa'da ''Al Capone Tekniği'' ile bitirmeyi hedeflediğine dikkat çeken terörist Murat Karayılan, ''ABD ve Avrupa ülkelerinin başarılı olamayacağı ve örgütün gücünü herkese gösterecekleri'' tehdidinde bulundu.

Bush döneminde ABD'nin Dışişleri Bakanlığının terörle mücadele konusundaki Koordinatör Başyardımcısı Frank Urbancic'in, Washington'un PKK ile mücadelesi konusunda bu tekniği uygulayacağını söylediğini hatırlattı.

Terörist Murat Karayılan, mesajının son bölümünde Urbancic'e ait olduğunu öne sürdüğü şu sözlerle ''Al Capone taktiğini'' anlattı: ''ABD'de bir dönem mafya babalarından Al Capone'a karşı izlediğimiz yaklaşımı, bundan sonra PKK'ya karşı izleyeceğiz. Al Capone'un işlediği pek çok ciddi suça karşılık onu ancak bir vergi suçu nedeniyle hapse atabilmiştik. Aynı yöntemi PKK'ya karşı da kullanacağız. 'nin son derece yeterli bir bilgi toplama ağı zaten var. Ancak toplanan bu bilgiler, PKK'lılar aleyhine Avrupa mahkemelerinde kullanılamıyor. ABD bundan sonra Türkiye'nin topladığı bu bilgilerin Avrupa mahkemelerinde kullanılması için çalışacak. PKK'nın yasa dışı eylemlerinin mahkemelere etkin şekilde aksetmesini sağlayacak. Yapılacak ilk şey, PKK'nın Avrupa'daki rahatlığına son vermek. Rahatsız olurlarsa yanlış da yaparlar. Artık ne Belçika, PKK konusunda eski Belçika, ne Fransa bundan birkaç yıl önceki Fransa... Almanya, zaten PKK'nın üzerine gitmeye başladı. Hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak.''

Terörist Murat Karayılan, geçen ay örgüt kadrolarına yönelik bir talimat yayımlayarak, tasfiye konusunda kadrolarını uyarmış ve ABD'yi tehdit etmişti.

ABD'nin suikast uçaklarıyla örgütün üst düzey sorumlularını yok etmeyi planladığını öne süren terörist Murat Karayılan, ''Yakın bir gelecekte Türkiye, Irak, İran, Suriye ve Avrupa ülkelerinde kapsamlı operasyonlarla PKK'nın tasfiye edilmesi planlanıyor. PKK ağır bir cendereye alınacak ve teslim olmaya zorlanacaktır. ABD'nin suikast uçaklarını Türkiye'ye vermesi ve bu uçaklarla PKK'nın önde gelen yöneticilerinin ve kadrolarının vurulması durumunda bundan direkt ABD sorumlu olacaktır. ABD bize yönelik düşmanca politikasında ısrar ederse, buna karşı biz de ABD'ye ilişkin yürüttüğümüz politikayı yeniden gözden geçiririz'' demişti.

Sayfa Yükleniyor...