Şehitlerin donmuş bedenlerini kara aksettirecekler

Sarıkamış Harekatı'nın 100. yılı anma etkinlikleri kapsamında güzel sanatlar lisesi öğrencileri şehitlerin donmuş bedenlerini kara aksettiriyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 27.12.2014 - 12:48

Şehitlerin donmuş bedenlerini kara aksettirecekler

Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, Kars Valiliği, Sarıkamış Kaymakamlığı ve Sarıkamış Belediyesi tarafından, 2-4 Ocak tarihlerinde düzenlenecek " Şehitleriyle Yürüyor" anma etkinliği öncesinde Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bahçesinde kardan şehit heykelleri yapıyor.

Şehit heykellerinin yapılacağı 100 metrekarelik alana, yüz kamyon kar taşındı. Lise öğrencileri, Allahuekber Dağları'nda şehit olan askerlerin figürlerini yapacak. Kardan şehit heykellerin açılışı ise 3 Ocak'ta düzenlenecek anma etkinliklerinde gerçekleştirilecek.

Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Spor Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Ümit Düzenli, okul olarak her yıl anma etkinliklerine kardan şehit heykelleri yaparak katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Sarıkamış şehitlerinin 100'üncü yılında daha üzüntülü ve manevi bir duyguyla çalışmalara başladıklarını belirten Düzenli, "Bu sene farklı bir konseptte çalışıyoruz. Şehitlerimizin yalnızca portrelerini değil, bütün bedenlerini donmuş bir şekilde kara aksettireceğiz" diye konuştu.

Düzenli, sıfırın altında 10 derecede 23 öğrenciyle çalışmaları sürdürdüklerini belirterek, kardan heykellerin figürlerinin birbirlerine yaslanan şehit askerleri yansıtacağını ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...