Kare

Haritada iki gezegen veya ışık arasında 90 derece kabul ettiğimiz açı değerini ifade eder. Kişiliğin yaşamdaki mücadele alanlarını göstermesi açısından çok önemlidir.

Haritada iki gezegen veya ışık arasında 90 derece kabul ettiğimiz açı değerini ifade eder. Kişiliğin yaşamdaki mücadele alanlarını göstermesi açısından çok önemlidir. İki gezegenin veya ışığın gezegenlere kare açı yapması, bunların hayatın içinde temsil ettikleri alanlarda kişiliği zorlayacağını ve bireyin kare açıların yaratacağı olaylar sebebi ile olgunlaşarak büyüyeceğini gösterir.

Şu çok önemlidir ki, eğer bir horoskopta kare açı bulunmuyor ise, kişiliğin gelişimi söz konusu olamaz. Kareler iki gezegenin bulunduğu burç ve ev konumuna göre yaşamda zorlanmanın, olgunlaşmanın ve deneyimin hangi şekillerde kazanılacağını gösterir.

Çok zorlayıcı bir açı çeşidi olup, bazı kare açı kalıpları hayatın tümünü kapsayan talihsizliklere sebebiyet verir. Aslında kare açılar, psiko dinamiğimizdeki mücadele gücümüzü, karmaşık sorunlara verdiğimiz karmaşık cevapları içermesi açısından önemlidir.
http://www.astrologyanalyst.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...