MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, terör olaylarını değerlendirdi.

Her gün bir ocağa ateş düştüğünü anlatan Vural, ''Diğer tarafta terör örgütü PKK ile masaya oturmak için can atanlar şer ittifakını kurmuşlar, karga sesleriyle Oslo Oslo Oslo, müzakere müzakere müzakere diye bağırıp çağırıyorlar. Hangi yüzle terör örgütünü muhatap alıyorsunuz. Bu ne aymazlıktır. Bu millet size PKK ile müzakere edin diye mi oy verdi'' dedi.

PKK’nın görüşmeleri hazırlamak için elinden geleni ardına koymadığını belirten Vural, ''Hani açılımla, demokratikleşmeyle terör sorununu çözecektiniz Daha iyi bir noktada mıyız, elinizi vicdanınıza koyun. Neşet Ertaş, 'yalan dünya' dedi ve bu fani dünyadan gitti, şu yalan siyasetten de gitmeleri gerekenler hangi yüzle çıkıp konuşuyor Anaları ağlatıyorlar açılım pazarlığı için. Maksat terörü bitirmek, azaltmak değil, terör örgütünün taleplerini hazmettire hazmettire kabul ettirmek. Bir taraftan terör örgütü silahlarıyla zemin hazırlıyor, diğer taraftan AKP, CHP sözcüleri sözleriyle müzakere diye bağırıp çağırıyor. Van'da polisimizin ensesinden kurşun sıkan adamla masaya oturacak devlet'' diye konuştu.

Vural, halk ozanı Neşet Ertaş'ın Kırşehir'de düzenlenecek cenaze törenine heyet olarak katılacaklarını belirterek, ''Neşet Ertaş'ı ebediyete uğurlayacağız. Hepimizin başı sağolsun. Türk milletinin acısını, sevgisini, ruhunu ifade eden bir ozanımızı kaybettik, Allah rahmet eylesin'' dedi.