Karışan çocukların dramı

4 yaşında iki çocuk, İstanbul'da bir hastanede doğumdan sonra karıştı. Gerçek, çocuklardan birinin babasının çocuğun kendine benzemediği gerekçesiyle mahkemeye başvurmasıyla ortaya çıktı. DNA testinde çocuğun başka bir aileye ait olduğu belirlendi. Çocuklar mahkeme kararıyla biyolojik ailelerine verildiler ama yeni yaşamlarına alışamadılar. Aileler çözüm arıyor.

NTV Haber 22.05.2017 - 20:42

Karışan çocukların dramı

Doğum sırasında farklı ailelere verildiler. 4 yaşındaki çocuklardan biri Trabzon'da diğeri Adıyaman'da büyüdü. Mahkeme kararıyla biyolojik ailelerine teslim edilen çocuklar, yeni hayatlarına alışamadı.

Trabzon'da yaşayan Yusuf K., oğlu kendisine benzemediği gerekçesiyle boşanma davası açtı. Mahkeme sürerken savcılığın talimatıyla DNA testi yapıldı. Sonuçlar aileyi şoke etti. Çocuğun DNA'sı anneyle de babayla da uyuşmadı. Aile annenin doğum yaptığı hastaneye başvurdu. İstanbul Gaziosmanpaşa'daki özel hastanede aynı gün iki doğum gerçekleştiği belirlendi.

Trabzon'da DNA testi yapılan çocuğun Adıyaman'da yaşayan Meryem D.'nin olduğu ortaya çıktı. İki aile de mahkemeye başvurdu. Mahkeme, çocukların biyolojik ailelerine verilmesine karar verdi. Trabzon'da büyüyen çocuk, Adıyaman'daki aileye teslim edildi. Besni İlçesi'nde büyüyen çocuk da Trabzon'da eşinden ayrı yaşayan biyolojik annesine verildi.

Hakim ailelerin büyüttükleri çocuklarla görüşmesini istemedi. Ancak aileler mahkeme kararına bağlı kalmayı istemiyor. Çünkü iki çocuk da yeni hayatına alışamadı. Çocuklar yanında büyüdükleri anne ve babalarını özlüyor. Aileler için bir aletrnatif aynı şehirde yaşamak. Ancak yeni bir hayat kurma her iki ülkeyi fikri düşündürüyor.

Sayfa Yükleniyor...