Karizmatik Baykal, sıradan Kılıçdaroğlu!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP'deki lider değişimini yorumladı.

Karizmatik Baykal, sıradan Kılıçdaroğlu!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP'deki lider değişikliğiyle ilgili olarak ''Baykal gibi karizmatik liderden sıradan bir lidere döndü iş. Onun için çok sevindim. CHP başlarken bitmiştir'' dedi.

Gökçek, TURÇEV yetkililerinin ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

''Sayın Kılıçdaroğlu ile tekrar düelloya var mısınız?'' sorusuna karşılık Gökçek, ''Gelmez, kaçar. Ne zaman istiyorsa... İstediği kanalda ama Uğur Dündar'la değil. Tarafsız birisi olması lazım'' dedi.

Melih Gökçek, eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş'e yeni dönemde partide görev verilmediğinin anımsatılması üzerine, ''Kendi iç meseleleri halletsinler bakalım. Ben Yılmaz'ı severdim. Eski meslektaş'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''Kılıçdaroğlu'nun, 'Recep Bey' söylemini nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusunu da Gökçek, şöyle yanıtladı:

''(Recep Bey) sözü sırf ilgi çekmek ve özellikle Başbakanımızı aklınca horlamak için kullandığı bir ifade. Terbiye sınırlarını aşıyor. Bir siyasetçiye yakışmıyor. Bizim de ona pek çok söyleyeceğimiz şey var ama yakışık almaz. Ona yakışan o kadar çok sıfat var ki ama söyledik mi ayıp olur. İnsan siyasetçiyse siyaseti seviyeli yapmalı. Özellikle bu kullanmış olduğu tabirler, bu davranışlar

Kılıçdaroğlu'nun siyaset seviyesini gösteriyor. Vatandaşlar bunu çok iyi takdir ediyor. Siyasetin seviyesini düşürmemesi lazım. Siyasetin seviyesini düşürdüğünüz zaman kendi seviyeniz de ona göre otomatik olarak düşer...''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...