Karlovy Vary Festivali'nde zafer Dumont'un

3-11 Temmuz 2009 tarihleri arasında 44. kez düzenlenen Karlovy Vary Film Festivali'nde 'Denizdeki Melek' 'En İyi Film', 'En İyi Erkek Oyuncu' ve 'Don Kişot Ödülü' ödüllerini kazandı. .

14.07.2009 - 17:32

Karlovy Vary Festivali'nde zafer Dumont'un

44. kez düzenlenen Karlovy Vary Film Festivali'nde Belçikalı yönetmen Frédéric Dumont'un ilk filmi 'Denizdeki Melek', En İyi Film ödülünün sahibi oldu.

Festivalde, İran filmi 'Twenty' 'Jüri Özel Ödülü' ve 'Kiliseler Birliği Ödülü', Sophie Barthes imzalı Amerikan bağımsızı "Cold Souls" ise 'En İyi Erkek Oyuncu' ve 'Don Kişot Ödülü- Özel Mansiyon' ödüllerini kazandı.

Alman sinemasının önemli yönetmenlerinden Andreas Dresen, son filmi 'Whiskey with Vodka' ile En İyi Yönetmen ödülünün sahibi oldu.

Dogma filmleriyle tanınan Paprika Steen, son filmi 'Applause" ile 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülüne sahip olurken, Polonya filmi 'Pigies'deki rolüyle Filip Garbacz 'Özel Mansiyon'a layık görüldü.

Festivalde Antonio Banderas ve Isabelle Huppert'a da özel ödül verildi.

Bunların dışında Bağımsız Kamera ödülü İrlanda yapımı 'Eamon'a, NETPAC ödülü Güney Kore yapımı 'Breathless'a, 'Bağımsız Kamera Özel Mansiyonu' Arjantin yapımı 'La Tigra, Chaco'ya, FIPRESCI ödülü ise Hırvatistan yapımı 'Will Not Stop There'e gitti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...