Kars Valisi: Esas karne mahşerde

Karne dağıtım törenine katılan Kars Valisi Ahmet Kara, öğrenci ve öğretmenlere "Esas karne insanın mahşer gününde alacağı karnedir" dedi.

29.01.2011 - 08:41

İmam Hatip Lisesi konferans salonundaki törene Vali Ahmet Kara, Belediye Başkanı AK Partili Nevzat Bozkuş, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Milli Eğitim Müdürü Recep Aktaş, bazı resmi kuruluşların müdürleri, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerden Abdülhamit Demir'in yaptığı sunumun ardından Müberra Bulut şiir okudu.

Törende konuşan Kars Valisi Ahmet Kara, "Ya öğrenci ol, ya öğretmen ol. Bu ikisi olamıyorsan dinleyici ol, emrine istinaden ben dinleyici olmak isterdim" dedi.

Karne töreninde eski hatıralarının aklına geldiğini belirten Vali Ahmet Kara, şunları söyledi:

"Burası İmam Hatip Lisesidir. İmam Hatip Liseli çalışmanın farz olduğunu bilir. Onun için ben sizlere 'çalışın' diye nutuk atmayacağım. İmam Hatip Lisesi öğrencisi ahlaklılığın ne demek olduğunu en iyi şekilde bilir. Peygamberin hadisleri ve Kuran'ın emirleriyle hepsini öğrenmiştir. Dolayısıyla ben, 'doğru olun, dürüst olun, yalan söylemeyin' de demeyeceğim."

Bu karnelerin sadece bir dönemin bittiğini, başka döneme geçildiğini belirten belgeler olduğunu anlatan Vali Kara, "Karneler hiç önemli değildir arkadaşlar. Esas karne insanın mahşer gününde alacağı karnedir. Onun için bu karneleri de, bu hayatınızı da, bu sınıflarınızı, bu eğitiminizi de buna göre yönlendirin. Dünya ve ahirette de birer hedefiniz olsun ve hedefinizi büyük tutun. Hedefe ulaşmak için var gücünüzle çalışın. Hırsla azmi, birbirinden ayırın. Hırslı olmayın, azimli olun" dedi.

Konuşmaların ardından sembolik olarak karne dağıtıldı ve son olarak Vali Kara, öğrencilere tatil zili çaldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...