Kars'ın Digor ilçesine bağlı Dağpınar'ın AK Partili Belde Belediye Başkanı Ömer Vargün ile yeğeni, taşlı, sopalı ve silahlı saldırıya uğradı.

AK Partili Belediye Başkanı Vargün ve yeğeni Gökhan Erkmen'e makam aracıyla belediyeye gittikleri sırada bir grup, pompalı tüfek, taş ve sopayla saldırdı.

Darbedilen Vargün ile açılan ateş sonucu başına saçma isabet eden Erkmen, 112 Acil Servis ekiplerince Harakani Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Erkmen'in tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Vargün, hastanede gazetecilere yaptığı açıklamada, iş yerinden çıkıp belediyeye giderken 50-60 kişilik bir grubun saldırısına uğradığını ileri sürdü.

Makam aracına bindiği sırada bu kişilerin saldırdığını anlatan Vargün, "Hakaret ve küfür ettiler. Dövmeye gelmişlerdi. Biz de elimizden geldiği kadar müdahale etmeye çalıştık. Seçimin bittiği akşam da iş yerimin camları kırılmıştı" dedi.

"ŞİDDETİN KARŞISINDAYIZ"

Milletvekili genel seçimlerinde AK Parti Kars Milletvekili adayı olan Selahattin Beyribey de Vargün'ü hastanede ziyaret etti.

Beyribey, seçimin sandıkta bittiğini, sonrasında bu işlerin yapılmasını doğru bulmadığını belirterek, ''Bundan sonra herkes kendi yolunda ve inançları doğrultusunda devam etmelidir. Barışı uygulamamız lazım. Kars bu konuda sağduyulu olacak ve bu iş kapanacaktır. Şu anda bir kardeşimiz ameliyat oluyor. Başkanımız maalesef tartaklanmış. Her türlü şiddetin karşısında olduğum için bunları yapanları kınıyorum'' şeklinde konuştu.