Kars'ta emniyete roketatarlı saldırı

Kağızman İlçe Emniyet Amirliği’ne PKK’lı teröristlerce roketatarlı saldırı düzenlendi. Teröristler Muş'ta ise zırhlı polis aracına roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı.

DHA 14.09.2015 - 03:32

Kars'ta emniyete roketatarlı saldırı
Arşiv

Bir grup PKK’lı terörist ilçe merkezini gören tepeden roketatarlarla İlçe Emniyet Amirliği’ne saldırdı. 3 roketatarın emniyet amirliğine yakın boş bir araziye düştüğü, olayda ölen ya da yaralananın olmadı. Saldırıya anında karşılık veren emniyet güçleri PKK’lı teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlattı.

Kaymakam Musa Üçgül, "Şu anda ciddi bir sıkıntı yok. Polisimiz saldırılara anında cevap vermişlerdir. Gerekli önlemler ve tedbirler alınmıştır. Şu anda da operasyon sürüyor" dedi.

MUŞ'TA ZIRHLI ARACA ROKET

Bir saldırı haberi de Muş'tan geldi. Alınan bilgiye göre, Varto ilçesine bağlı Hürriyet Mahallesi'nde barikat kurup yolu trafiğe kapatan teröristler, olay yerine gelen zırhlı polis aracına, roketatar, el yapımı patlacı ve uzun namlulu silahlarla saldırdı.

Olayda can kaybı ve yaralanan olmazken, güvenlik güçlerinin karşılık vermesiyle teröristler kaçtı.Bölgede operasyon başlatıldı.

Sayfa Yükleniyor...