Kartal'da silahlı soygun

Kartal'da bir meşrubat deposuna gelen silahlı ve kar maskeli 4 kişi, kasadaki 103 bin YTL ile bir miktar döviz alarak kaçtı.

Haberler - NTV Haber 21.12.2008 - 14:45

Kartal'da silahlı soygun

Samandıra Eyüp Sultan Mahallesi'nde faaliyet gösteren bir meşrubat dağıtım şirketine ait 34 CYR 84 plakalı minibüs, ağıtım ve tahsilat yaptıktan sonra depoya yaklaşık bir kilometre mesafede, ellerinde Kaleşnikof marka tüfek ve tabanca bulunan siyah giyimli ve kar maskeli kişilerce durduruldu.

Silah tehdidi ile sürücüyü araçtan indiren ve ellerine plastik kelepçe takarak etkisiz hale getiren 4 kişi, minibüse binerek depoya gitti. Deponun kapısını açan güvenlik görevlisi H.K'yı da silah zoruyla etkisiz hale getiren soygunculardan 3'ü, deponun büro bölümüne giderken, bir kişi de minibüs sürücüsü ve güvenlik görevlisinin başında bekledi.

İçerideki 8 kişiyi de silah tehdidiyle etkisiz hale getirdikten sonra kasayı açtıran soyguncular, daha sonra çalışanları bir odaya kilitledi. Kasadaki 103 bin YTL ile 3 bin 500 avro ve 2 bin 700 doları alan soyguncular, gasp ettikleri minibüse binerek olay yerinden uzaklaştı.

Bu arada, depodaki güvenlik kameralarının, akşam saatlerinde kesilen elektrik nedeniyle devre dışı kaldığı ve herhangi bir görüntü kaydının bulunmadığı öğrenildi.

Depo çalışanları tarafından olay yerine çağrılan jandarma ekipleri, soygunu gerçekleştirdikten sonra kaçan silahlı ve kar maskeli 4 kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...