'Kartondan kuyu' küçük Hasan'ı yuttu

Gaziantep’te 6 yaşındaki Hasan, üzeri kartonla örtülü 70 metrelik su kuyusuna düştü. Dar olan kuyuda yürütülen çalışmalarda küçük Hasan'ın oyuncuklarına ulaşıldı ama...

18.04.2012 - 08:41

'Kartondan kuyu' küçük Hasan'ı yuttu

Nizip ilçesi Atatürk Mahallesi'nde oyun oynayan 6 yaşındaki Hasan Kaya, üzeri kartonla örtülü yaklaşık 70 metre derinlikteki kuyuya düştü.

Arkadaşlarının çığlığı üzerine çevredeki vatandaşların durumu polis ve itfaiyeye haber vermesi üzerine olay yerine gelen çok sayıda ekip, Hasan'ı çıkarmak için çalışma başlattı.

Kuyunun dar ve içerisinin balçıklı olması nedeniyle zorlukla yürütülen çalışmalar dün gece yarısına kadar devam etti.

Kuyuya sağılan kancalarla çocuğun oyun oynadığı esnada elindeki oyuncaklarına ulaşılırken, tüm çalışmalara rağmen küçük çocuk kuyudan çıkartılamadı. Ekipler ara verdikleri çalışmalara sabah saatlerinden itibaren devam edecek.

Bu arada yürütülen çalışmaları izleyip sinir krizleri geçiren çocuğun yakınları, olay yerine girmek isteyince polisle gerginlik yaşadı. Bu esnada yaşanan arbedede yüzünden hafif şekilde yaralanan polis memuru, olay yerinde bulunan 112 Acil Servis ekipleri tarafından ayakta tedavi edildi.

Nizip Kaymakamı Yaşar Karadeniz ve İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Kantar da olay yerine gelerek çalışmaları yerinde izledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...