Kasım Ayı Dünya ve Türkiye Yorumları

Kasım ayı ile beraber, Astrolojik anlamda çok yoğun etkili bir döneme giriyoruz. Mars'ın 14 Aralık 2009 ile 10 Mart 2010 arasında etkisini yoğun olarak göstereceği Aslan burcu hareketinden önceki en son dolunay ve yeni ayı Kasımda yaşayacağız.

05.11.2009 - 08:38

Kasım Ayı Dünya ve Türkiye Yorumları

Kasım ayı ile beraber, Astrolojik anlamda çok yoğun etkili bir döneme giriyoruz. Mars'ın 14 Aralık 2009 ile 10 Mart 2010 arasında etkisini yoğun olarak göstereceği Aslan burcu hareketinden önceki, en son dolunay ve en son yeni ayı Kasımda yaşayacağız. Ekim ayındaki ılık Astrolojik rüzgarlara rağmen Kasım Ayı, daha sert ve yorucu etkilere sahip olacaktır. Dönüşüm ve gücün gezegeni Plüton'un Satürn'ün Terazi burcuna girmesi ile beraber Plüton'un sert bir şekilde zorlaması ile birlikte tüm dünyada, özellikle Afrika'nın Orta Bölgeleri ile Orta Doğu bölgesinde sosyal ve siyasal çatışmaların daha ön plana çıkacağı görünmekte.

Dünyada Terazi, Oğlak döngüsü içinde olan Satürn Plüton zorlayıcı açıları, savaş, çatışma, büyük ekonomik çöküntüler ile de alakalıdır. 15 Kasım etkileri ile 18 Kasım yeniayının da bu etkiye katılacağı düşünülecek olursa Kasım'ın 15'inden itibaren dünyayı gerçekten zor günler bekliyor. Kuzey yarımkürede domuz gribi salgını, güney yarımküre de ise çeşitli tropik hastalıklar, Afrika'nın belli bölgelerinde ise, ( orta ve doğu gibi ) farklı virüslerden kaynaklanabilecek problemler, tropik bölgelerde yoğun olmak üzere sivri sinek ve böcek popülasyonlarındaki artış ile beraber, bunun yarattığı salgın hastalıklar, bu ayın ve Aralık ayının ana konuları gibi görünüyor.

Venüs'ün 10 Kasımdan itibaren Akrep burcundaki hareketi, Mars'ın Aslan'da Venüs ile hoş olmayan pozisyonu gibi görüntüler ayın genelini Dünya Astrolojisi adına keyifsiz hale getirse de, Astroloji'de maden ve yer altı kaynaklarını gösteren Plüton ile toprak ve topraktan gelecek zenginlikleri temsil eden Satürn'ün ağır görüntüsü bilhassa Güney Afrikada, ve Afrika'nın kuzey bölgelerinde mineral ve maden ile alakalı yeni kaynakların ortaya çıkacağını, bunların işletilmesi ile ilgili problemlerin ise, önümüzdeki günlerde bölge kanunlarında yapılacak değişimler ile rahatlayacağı görünmektedir.

Port Elizabeth, East London, Cape Town kıyılarında Venüs Satürn kareleri sebebi ile, denizlerde farklı hareketlenmeler, kabarmalar ve hayvan saldırıları görünürken ( Köpekbalığı, Müren ) bu bölgeleri kullanacak sevgili okuyucularımızın güvenlik önlemlerini daha fazla arttırmaları gerekmektedir. Johannesburg'ta 15 Kasım günü ve takip eden hafta güvenlik ile ilgili problemler ortaya daha fazlası ile çıkarken, 21 Kasım haftası Cape Town bölgesinde elektrik ve bu bağlı şebekelerden kaynaklanabilecek problemler ön plana çıkacaktır.

Türkiye'de ise ekonominin iyice zor bir döneme girdiği görünmekte. Amerikan ekonomisindeki kaynak artışlarına rağmen, dolar-borsa-faiz üçlemindeki dengesizlik hızla devam ederken, 10 Kasım ve takip eden hafta fazlası ile sosyal barışı tehdit edecek olaylar cereyan edebilir. Ülkede milliyetçilik rüzgarları hızla artarken belli bölgelerde sosyal kenetlenmenin de fazlası ile göze çarpacağını görmekteyiz.

15 Kasım itibari ile şu an devam etmekte olan, grip ile ilgili haberlerin ölümcül sonuçlar verebilecek bir duruma gelmesi söz konusu olabilir. Risk grubunda olan kronik hastalığı olan kişilerin , çocuk yaştakilerin ve hamile bayanların korunmak için ya aşı yaptırması ya da vücutlarını güçlü tutacak beslenme şekillerini uygulamaları gerekmektedir. Çok düşük riskleri olsa da, aşının yan etkilerini tam anlamı ile bilmiyoruz. Buna rağmen elimizdeki tek çözüm bu aşı görünüyor.

Ay sonundan itibaren kurban bayramının da etkisi ile piyasalarda önemli bir canlanma söz konusu iken, Akrep burcu yeni ayının ( 18 Kasım ) etkilerini , 27 Kasım ve takip eden haftada trafik ve hava taşıtları ile ilgili çok ciddi sorunlar yaratacağını unutmamalı, güvenliğinizi sorgulamalısınız.

Ne yazık ki 27 Kasım'dan itibaren Nisan başına kadar Satürn Terazi ve Plüton Oğlak etkisi sebebi ile hukuksal anlamda devlet ve yönetimi zorlayabilecek konular ön plana çıkarken, enerjideki yoğun ve hatta biraz acımasız zamlar grip virüsünün mutasyonunun daha dirençli bir hale gelmesini ve salgının Mars'ın Aslan burcunda yaptığı ağır açılar sebebi ile, 24 yaş ve altı ile sevgili çocuklarımızı çok daha ağır ve yıkıcı etkileyebileceğini unutmamalısınız. Aslan burcu sembolizmi saldırının artması ile beraber spor karşılaşmalarının ertelenebileceğini ve çocuklarda bu salgının etkisinin çok daha ağır geçebileceğini gösteriyor.

KASIM AYI ÖNEMLİ GÜNLERİ VE ASTROLOJİK ETKİLERİ

1 Kasım.. Merkür Mars gökyüzünde birbirine meydan okuyor. İnsanlar arasında sözlü çatışmalar, iletişim ile ilgili problemler. Seyahatlerde çıkabilecek son dakika sürprizler. Sözlü tartışmalardan uzak durun. Ve trafikte güvenliğinize önem verin.

2 Kasım..Venüs Neptün gökyüzünde birbirleri ile olumlu ilişkide. Sanatsal faaliyetlerde, yaratıcılıkta artış. Aşk ve sevgi ilişkilerinde yeni tanışmalar.Platonik sevgi ilişkilerinin olumlu sonuçlara dönmesi.

3 Kasım..Dikkat. Terazi ve Boğa burcu kadınları hamilelik ve çocuklar ile ilgili problemler. Kadın hastalıkları ile ilgili sıkıntılar. Bilhassa ayak ve ayak bileklerimizi temsil eden bölgelerde kazalar. Estetik ve güzellik ile ilgili yapılacak çalışmalarda çıkabilecek son dakika sorunları.

4 Kasım..Boğa burcu dolunayı. Dolunay her ne kadar olumlu etkilere sebebiyet verse de, bilhassa Kuzey Yarımkürede salgın hastalıklarda artış görülebilir. Bu etki Güney Afrikayı çok fazla etkilememektedir. Güney Afrika'dan Kuzey ülkelerine seyahat edecek kişiler, lütfen influenza'ya karşı önlemler alınız.

4 Kasım..Dolunayın etkisi çeşitli deniz olaylarına ve sahillerde zararlı deniz hayvanlarının insanlara saldırılarına sebebiyet verebilir. Sahillerde köpüklenme ve tuhaf deniz hareketleri görülebilir.

7 Kasım..Venüs Transplüto olumlu hareketi. Hanımların sağlıklarında düzelme. Kronik hastalıklarda bitiş. Dünya üzerindeki terör olaylarında artış. Kazalar, dünya üzerinde depremler, Afrika ve Türkiye gibi ülkelerde fabrikalarda çıkabilecek ihmal kaynaklı problemler.

8 Kasım..Venüs Akrep burcuna giriyor. Akrep, Balık ve Yengeç burçlarında önemli ve olumlu gelişmeler. Gökyüzünde aşk kokusu var. Sevgi ilişkilerinde artış. Şehvet ve enerjinin doğru kullanımı. Yanlış yapılmış duygusal seçim ve ilişkilerde bitiş ve sonlanma.

8 Kasım..Akrep ve Boğa burçları yeni yaşadıkları veya değiştirdikleri ev ortamlarında bir takım sıkıntılar yaşayabilirler. Duygusal hayatta tüm burçlarda büyük ilerlemeler. Yay ve Boğa burçları şeker ve şekerli ürün kullanımına daha fazla dikkat etmeliler. Safra kesesi ve pankreas ile ilgili hastalıklarda artış.

9 Kasım..Venüs Plüton gökyüzünde sekstil. Akrep, Oğlak gibi tüm toprak grubu burçlarda aşk ve sevgi ilişkilerinde artış. Küçükten büyüğe önemli para kazanma fırsatları.

15 Kasım..Satürn kare Plüton..Dikkat. Etki 3 gün öncesini ve 9 gün sonrasını kapsamaktadır. Satürn'ün Terazi burcuna geçişi ile beraber Plüton ile yapacağı ilk kare. Etkileri 31 Ocak 2010 ve 23 Ağustos 2010 ' da bir daha tekrarlamak üzere tüm dünyada savaş tehlikesi. Salgın hastalıklarda artış. İnfluenza virüslerinde mutasyon. Doğu Afrika ülkelerinde ve Orta Afrika ülkelerinde iç karışıkları. Nijeryada toplumsal anlamda halk ve çeşitli yönetim kadroları arasında gerginlik. Güney Afrika Cumhuriyetinde sokak içi terörün artışı. Finansal firmalar ile ilgili son dakika gelişmeler. Deprem ile ilgili tüm dünyadan gelecek haberler. Bireysel anlamda güvenliğinize dikkat edin. Hırsızlık ve kriminal davranışlara karşı önlemlerinizi alın.

17 Kasım..Akrep burcu yeni ayı. Akrep, Boğa, Aslan ve Kova burçlarında oluşacak önemli bir gezegen döngüsünün başlangıcı. Aslan ve Kova burçları önemli maddi kazanç fırsatları ile karşılaşacaklar. Akrepler sevgi ve çocuk, Aslanlar mülk, aile ve aile hayatı ile ilgili konularda önemli gelişmeler yaşayacaklar. Boğalarda evlilik, ortaklık ve yeni tanışmalar. Boğa ve Akrep burçlarında parasal konular ile ilgili yeni haberler. Haberleşme trafiğinde yoğunluk, insan ilişkilerinde rahatlamalar. Bu yeni ay esnasında Satürn ve Plüton gökyüzünde kare yaptığı için, devlet, vergi ile ilgili konularda sorunlar karşınıza her zamankinden daha fazla çıkabilir. Sosyal ilişkilerde ne kadar önemli ilerlemeler olsa da temkinli olmakta fayda var.

19 Kasım..Venüs, Mars gökyüzünde kare. İlişkilerde sıradışı gelişmeler. Sevgi ve aşk ilişkilerinde beklenmedik problemler. Genç hanımlarda hamilelik tehlikesi. Hukuksal anlamda bireylerin birbirlerine daha anlayışsız davranması. Bazı burç gruplarında kronik, iltihaplı deri döküntüleri ve bunların tedavisi.

24 Kasım..Akrep burcu ve Kova burcu arasında gökyüzünde gerginlik. Değerli elemanlar, değerli mineral, altın, platin gibi elementler ile ilgili piyasalarda beklenmedik haberler. Dünya ekonomisinde yeni gerginlik haberleri. Kuzey ülkelerinde akciğer hastalıklarında artış. Orta Doğu ülkelerinde terör hareketleri.

26 Kasım..Venüs Uranüs Trine. Akrep ve Balık burçları daha ön planda olmak üzere gençlerde yeni tanışmalar. Erkek ve kadın ilişkilerinde olumlu gelecek haberler. Bireylerin kendilerini mutlu hissedeceği zor bir dönemin bitişi. Maddi kazanç fırsatları. Aşkı yoğun yaşayabileceğiniz bir dönemin başındasınız.

29 Kasım..Merkür Jüpiter Trinesi. Yay ve İkizler burçlarda seyahat fırsatı. Başak ve Balıklarda, sevgi ve aşk ilişkilerinde rahatlama. Bireylerin sosyal anlamda kendini güçlü hissetmesi. Güzel seyahatler ve olumlu haberler.

Astroloji Uzmanı Oğuzhan Ceyhan
oguzhan.ceyhan@astrologyanalyst.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...