Kasımpaşa'dan Erdoğan'a 5 numaralı forma

Süper Lig'e yükselen Kasımpaşa'yı makamında kabul eden Başbakan Erdoğan'a lacivert-beyazlıların 5 numaralı forması hediye edildi.

18.05.2009 - 16:55

Kasımpaşa'dan Erdoğan'a 5 numaralı forma

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugünkü konukları arasında doğup büyüdüğü semtin takımı Kasımpaşa da vardı.

Erdoğan, Turkcell Süper Lig'e yükselen Kasımpaşa Spor Kulübü'nün futbolcu ve yöneticilerini, ellerini tek tek sıkarak karşıladı.

"Zorlu bir sezon oldu ama sonu da iyi oldu" diyerek Kasımpaşa'yı kutlayan Erdoğan, şunları söyledi:

"Süper Lig'in havası malum daha farklı. Herhalde yönetim gerekli değerlendirmelerini ona göre yapacaktır. Süper Lig'e yönelik de kararlarını verecektir.

Bank Asya Ligi'nde baştan itibaren hakikaten birinci devre çok iyi bir performansınız vardı. Bayağı da iyi puan topladınız. Ama ikinci devre başladı, biz de şaşırdık. 5 maç çok çok sıkıntılı bir dönemdi. Sizi tanıyamadık. Fakat her şeye rağmen sonu iyi oldu. Sizleri tebrik ediyorum.

Dün akşam gerçi maçtan sonra bazı nahoş hadiseler olmuş. Biz de tam İstanbul'dan Ankara'ya intikal ettiğimizde, havaalanına iner inmez duyduk. Vali Bey ve Emniyet Müdürü de oradaydı. Sonra Başkan ile de  konuyu görüştüğümüzde zaten yatıştırılmıştı konular.

Maalesef futbolda bu çirkinlikleri hala yaşıyoruz. 'Fair play'in adı var ama kendisi yok. Bunları göremiyoruz. Temenni ederiz ki gerek saha gerekse saha dışı tribünler, bunu aşar ve sadece futbol değil sporun tamamı barışa, kardeşliğe, sevgiye vesile olan etkinlikler haline dönüşür."

Kasımpaşa Spor Kulübü Başkanı Hasan Hilmi Öksüz de Başbakan Erdoğan'ın karşısına şampiyon bir takım olarak çıkmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Öksüz, "İnşallah bundan sonra da sizin doğduğunuz, büyüdüğünüz, yetiştiğiniz bölgenin takımı olarak her zaman sizin yüzünüzü ak çıkarmaya gayret edeceğiz" dedi.

Kasımpaşa Başkanı, Başbakan Erdoğan'a 5 sırt numaralı formayı takdim etti. Başbakan Erdoğan da Öksüz'e "Turkcell Süper lig'de başarılar diliyorum" yazan bir gümüş tabak hediye etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...