Kate Winslet Oscar’ından ayrılamıyor

Sekiz yaşından beri hayalini kurduğunu söylediği Oscar’ı altıncı adaylığında kazanan Kate Winslet, gittiği her yere Oscar Ödülü’nü de götürüyor.

Haberler 26.02.2009 - 11:13

Kate Winslet Oscar’ından ayrılamıyor

Oscar töreninden sonra Oprah Winfrey’nın programına konuk olan Kate Winslet, Los Angelas’tan 5 bin 600 km. uzaklıktaki programın yapıldığı New York’a giderken Oscar’ını da yanına aldı.

New York JFK Havalanı’nda uçaktan inerken görüntülenen Winslet’ın elinde heykelciği de vardı.

Programa da heykelcikle katılan Winslet, Oprah Winfrey’nin kendisini Oscar heykeli konusunda ‘takıntılı’ olarak nitelendirmesini kabul etti ve kendisini ona bakmaktan alıkoyamadığını söyledi.

Winslet programda, Oscar’ı kazandığının açıklandığı anda neler hissettiğini şöyle anlattı: “Bu inanılmaz bir deneyim. Kazanan olarak adım söylendiğinde bu olamaz dedim. Çünkü ödülün Meryl Streep’e gideceğinden neredeyse emindim. Bana bir gün geleceğini hep hayal ediyordum ama bu sefer geleceğini bir saniye bile düşünmedim.”

Program sonrasında Los Angeles’a geri dönen Kate Winslet birkaç gün sonra yönetmen eşi Sam Mendes ve iki çocuğu ile tatilini geçirmek üzere New York’taki evine gitti. Beklenildiği gibi elinde yine Oscar heykeli vardı. Ancak birkaç gün öncekiniden farklı olarak heykel yeşil bir örtüye sarılıydı.

Winslet, Oscar törenindeki teşekkür konuşmasında Oscar hayalini dile getirmiş ve şunları söylemişti: “Daha önce bu konuşmanın provasını yapmadım dersem yalan olur. Sanırım sekiz yaşındaydım, banyonun karşısına geçer ve şampuan şişesinin bu ödül olduğunu düşünürdüm.

Neyse, bu artık bir şampuan şişesi değil.”

Tören sonrasında Kate Winslet, konuşması ve daha önce Golden Globe aldığı sıradaki gibi gözyaşlarına boğulmaktan kaçınmak için eşi, yönetmen Sam Mendes’den yardım aldığını söylemişti.

Daha önce beş kez Oscar’a aday gösterilen Winslet, hayalini kurduğu heykelciğe bu yıl ulaşabildi.

Sayfa Yükleniyor...