Katili eski sevgilisi çıktı

Evlerinde tabancayla vurularak öldürülen anne ve kızının katili yakalandı.

23.03.2009 - 11:49

Katili eski sevgilisi çıktı

Eskişehir'de iki gün önce Fevzi Çakmak Mahallesi Sezenler Sokak'ta oturan Fikret Gün ile kızı Derya Gün, evlerinde tabancayla vurularak öldürülmüş halde bulundu.

Cinayet zanlısı Selami Y., Balıkesir'in Gönen ilçesinde düzenlenen operasyonla suç aleti tabancayla yakalandı.

Zanlı Selami Y, verdiği ilk ifadede öldürülen Derya Gün ile 3 yıl sevgili olarak kaldıklarını, daha sonra ayrıldıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Derya benim eski sevgilimdi. 3 yıl birlikte olduk. Ancak daha sonra ayrıldık. Derya başka bir kişiyle birlikte olmaya başladı. Bunu gururuma yetiremedim. Sahte para ve uyuşturucu madde satmak suçundan cezaevine girdim. Burada plastikten yapılmış kapı, pencere ve camları açmayı öğrendim. Bunu kendi evimde de denedim. Açtığımı görünce Derya'nın oturduğu eve gittim. Camı açtığım sırada annesi Fikret Gün'ü fark ettim ve ilk ona ateş ettim, daha sonra uyanan Derya'ya ateş ederek olay yerinden kaçtım. Bir süre sonra aynı tabancayla intihar etmek istedim ama başaramadım."

Selami Y, öldürdüğü Fikret Gün ile kızı Derya Gün'ün cenaze törenine gitmek istediğini ancak polisin geniş güvenlik önlemi aldığını fark edince Balıkesir'e kaçtığını söyledi.

Hırsızlık suçundan aranan Selami Y'nin olaydan sonra kaçtığı 34 BN 8584 plakalı otomobilin İstanbul'dan çalındığı, plakanın ve ruhsatının da sahte olduğu belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...