Katsayıda yasal düzenleme sinyali

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Danıştay'ın YÖK’ün katsayı ile ilgili kararına ilişkin olarak "gerekirse yasal düzenleme yapılacağını" söyledi.

Anadolu Ajansı 01.12.2009 - 13:09

Katsayıda yasal düzenleme sinyali

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Danıştay’ın katsayı konusundaki yürütmeyi durdurma kararıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kararı verirken tek boyutun ele alındığını savunan Bakan Çubukçu, “Meslek liseleri içerisinde oransal olarak çok düşük olmasına rağmen imam hatipler baz alınarak verildiğini düşünüyorum'' diye konuştu.

Çubukçu, “Gerekli olursa kanuni olarak, YÖK ile Türkiye'nin geleceğine yönelik olarak gördüğümüz ve çok önemsediğim bu meselenin çözümü için üzerimize ne düşerse o yönde çaba sarf edeceğiz'' dedi.

Hukukçu olarak kararı ''hukuka uygun bulmadığını'' ifade eden Çubukçu, şöyle konuştu: “Bu, yükseköğrenim tercihlerini engellemeye yönelik bir karar. Bir gencin geleceğe dair hayallerini engelleyen bir karar. Bunun, gençlerin ve benim vicdanımda da hiçbir karşılığı yok. Adil bulmuyorum.''

Sınav tarihlerinin değişip değişmeyeceği sorusuna Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, ''Şu aşamada bir şeyin değişeceğini düşünmüyorum” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...