Kavgaya karışan öğrenciye öğretmen dayağı

İstanbul’da bir lisede kavgaya karışan bir öğrencinin daha sonra müdür yardımcısının odasında iki öğretmeni tarafından darp edildiği öne sürüldü.

Haberler - Anadolu Ajansı 10.11.2009 - 16:52

İstanbul'un Fatih ilçesindeki bir lisede öğrenciler arasında çıkan kavganın ardından 2 öğretmen tarafından dövüldüğünü öne süren öğrenci S.P. hastaneden darp raporu aldı.

Okulda 2 öğretmeni tarafından dövüldüğünü öne süren S.P, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Acil Servisine başvurdu. Burada ilk müdahalesi yapılan S.P, Kulak Burun Boğaz Servisine yönlendirildi.

Darp raporu alan S.P, okul kantininde kendisinin de arasında bulunduğu öğrenci grubunun, başka bir grupla kavga ettiğini söyledi.

Kavganın ardından öğretmenlerin olaya karışan öğrencileri müdür yardımcısının odasında topladığını belirten S.P, ''Burada kendisine küfredildiğini, küfredilmemesini isteyince de iki öğretmen tarafından darp edildiğini'' öne sürdü. S.P'nin annesi Aysel P. ise oğlunun daha önce geçirdiği bir kaza nedeniyle üç kez ameliyat geçirdiğini ve 3 yıldır psikolojik destek aldığını söyledi.

Hastanedeki işlemlerin ardından ailesiyle birlikte karakola giden S.P, kendisini ''darp ettiğini'' öne sürdüğü öğretmenlerden şikayetçi oldu.

Bu arada, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ise kavganın ardından öğrencilerin müdür başyardımcısının odasında toplandığını belirterek, ''Burada beden eğitimi öğretmeninin bu çocuğa bir müdahalesi olmuş. Olayla ilgili inceleme başlattık'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...