ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde Gökhan Bozkurt ile ağabeyi 36 yaşındaki Ali Bekir Bozkurt, eşleri ve yakınlarıyla dün piknik yapmak amacıyla Seyir Terası'na gitti. Bir süre sonra olay yerine aynı bölgeye, 07 NMZ 89 plakalı otomobille gelen Yaşar Gönüllü, piknik yapanlar arasında bulunan Bozkurt'un arkadaşı Ali Öksüzoğlu ile 3 yıl önce aralarında yaşanan bir olaydan dolayı tekrar tartışmaya başladı. Çıkan tartışma sonucunda Öksüzoğlu, iddiaya göre Gönüllü'ye yumruk attı. Diğer kişilerin araya girmesi sonucu kavga büyümeden önlendi ve Gönüllü otomobiliyle olay yerinden ayrıldı.

Yaklaşık 20 dakika sonra otomobille yeniden olay yerine gelen Gönüllü, elindeki ruhsatsız tabanca ile bir kez havaya ateş ederek, "Nerede bu şerefsiz Ali" diye bağırdı. Bunun üzerine Gökhan Bozkurt, ağabeyi Ali Bekir Bozkurt ve arkadaşı Ali Öksüzoğlu ile birlikte Gönüllü'nün elindeki tabancayı almak için üzerine saldırdı. Tabancanın ateş alması sonucu Gökhan Bozkurt göğsünden yaralandı. Gönüllü otomobiline binerek olay yerinden kaçarken, yaralı Bozkurt götürüldüğü Alanya Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Gönüllü, olay yeri yakınlarında bir polis otomobiline arkadan çarparak kaçtı. Firari, Alanya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri tarafından bu sabah Kadıpaşa Mahallesi'nde bir yakınına ait evin bahçesinde yakalandı.

Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Görgülü'nün sorgusu sürerken, hayatını kaybeden Bozkurt’un cenazesi ise otopsisi yapıldıktan sonra Kestel Beldesi’nde toprağa verilecek.