Kaybolan anne ile oğlunun cansız bedenleri kuyuda bulundu

Cansız bedenlerin bir süre önce ev almak için İstanbul'dan kente geldikten sonra kaybolan anne ile oğluna ait olduğu ve bu kişilerin tüfekle vurularak öldürüldükleri belirlendi. Olaya ilişkin 2 kişi gözaltına alındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 18.07.2020 - 23:36 | Son Güncelleme : 19.07.2020 - 00:51

Kaybolan anne ile oğlunun cansız bedenleri kuyuda bulundu

'ta kuyuda biri kadın 2 kişinin cansız bedeni bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Figen Karadağ ile oğlu Mert Karadağ, bir süre önce ev almak için İstanbul'dan Kars'a geldi. 8 gün önce Şehitler Mahallesi'nde ev bakan anne ile oğlundan bir daha haber alınamadı.

Durumun bildirilmesi üzerine İl Emniyet Müdürlüğünce anne ile oğlunun bulunması için özel ekip kuruldu ve çalışmalara başlandı.

Çalışmalar sonucu, Cumhuriyet köyü yakınlarında yer alan sulama kanalı yanındaki kuyuda, biri kadın 2 kişinin cansız bedeni bulundu.

Olay yerine çok sayıda jandarma ve polis ekibinin yanı sıra sağlık, AFAD ve itfaiye görevlisi sevk edildi. Kars Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün'ün de aralarında bulunduğu savcılar olay yerine geldi. İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç da bölgeye gelerek incelemelerde bulundu.

Güvenlik güçlerinin incelemesi sonucu kuyudaki cansız bedenlerin, kayıp Figen ve Mert Karadağ'a ait olduğu belirlendi.

Anne ve oğlunun tüfekle vurularak öldürüldüğü öğrenildi.

Olayla ilgili İl Emniyet Müdürlüğünce gözaltına alınan M.S ve A.S'nin emniyetteki sorgusu devam ediyor. 

Sorgusunda cinayeti işlediğini itiraf eden M.S'nin olaydan önce maktullerle ev alışverişi yapmak üzere Tapu İl Müdürlüğüne gittiği öğrenildi. 

Polis ekiplerince Cumhuriyet köyünde yapılan aramada cinayette işlenen tüfek ile bir miktar para ele geçirildi.

EMNİYETTEN AÇIKLAMA 

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 12 Temmuz'da 155 Polis İmdat hattı aranarak Figen ve oğlu Mert Karadağ'dan yakınlarının 10 Temmuz'dan itibaren haber alınmadığı kaydedildi.

Ekiplerce yapılan çalışmada iki şüphelinin gözaltına alındığı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kars Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışma neticesinde konu ile ilgili M.S. (29) ve A.S. (29) gözaltına alınmış ve olay aydınlatılmıştır. Figan Karadağ ve Mert Karadağ'ın av tüfeği ile öldürüldüğü tespit edilerek olayda kullanılan av tüfeği ele geçirilmiştir. Yapılan yer gösterme neticesinde cesetlerin bir su kuyusuna atıldığı tespit edilmiş, gerekli otopsi işlemleri için adli tıp birimine gönderilmiştir."

Sayfa Yükleniyor...