Kaybolan çocuk için 3 öğretmene uzaklaştırma

Uşak’ta 23 Mart sabahı kaybolan 10 yaşındaki çocuk için arama çalışmaları sürdürülürken, çocuğun kaybolduğu gün okulda nöbetçi olan 3 öğretmen görevden uzaklaştırıldı.

Anadolu Ajansı 30.03.2010 - 13:36

Uşak Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy arama çalışmalarını koordine etmek için bu sabah Eşme ilçesine geldi.

Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, İl Afet ve Acil Durum ekiplerinin arazide ve göletlerde sürdürdüğü arama çalışmalarını koordine etmek için ilçeye geldiğini, tek arzularının Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencisi 10 yaşındaki Umut Balık’ı sağ salim bulmak olduğunu söyledi.

Umut'u bulmak için polis ve jandarma ekipleri çok yönlü soruşturmayı sürdürürken il merkezinden gönderilen takviye polis güçleri vatandaşlarla tek tek görüşüyor.

Olayın ardından Eşme Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda başlatılan idari soruşturma da sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sürdürülen idari soruşturmayı yöneten 4 bakanlık müfettişi sabah saatlerinde Eşme'ye geldi.

Okulda inceleme yapan müfettişler Kaymakam Selami Kaya ve emniyet yetkilileri ile görüştü. Umut Balık'ın kaybolduğu gün okulda nöbetçi olan öğretmenler E.O, Ş.K. ve C.K'nın soruşturma süresince görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...