Eskişehir'de kaybolan 2 ve 5 yaşındaki iki kardeş, sulama kanalında ölü bulundu.

Alınan bilgiye göre, Çamlıca Mahallesi Dilaver Sokak'ta yaşayan ve kendilerinden haber alınamayan Murat Sezer (5) ve Mehmet Sezer (2) kardeşlerin bulunması için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, bölgedeki sulama kanalında arama çalışması başlattı.

Kanaldaki suyun kesilmesiyle aramalarını yoğunlaştıran ekipler, kanal kenarındaki sazlık alanda 2 kardeşin cansız bedeniyle karşılaştı. Kanal dışına çıkarılan Sezer kardeşlerin cesetleri, olay yerine gelen Cumhuriyet savcısının incelemelerinin ardından otopsi için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna gönderildi.

Bu arada, çocukların kanaldan çıkarılışı sırasında fenalık geçiren baba Nurettin ve anne Zeynep Sezer, olay yerinde bekleyen 112 Acil Servis ekipleri tarafından Eskişehir Yunusemre Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Öte yandan, olay yerinde toplanan mahalle sakinleri, sulama kanalında her yıl birçok kişinin boğulduğunu savunarak, kanalın üzerinin kapatılmamasına tepki gösterdi.