Kayıp çocuğa tecavüz edip öldürmüş

Eskişehir'de 10 gün önce kaybolan 11 yaşındaki çocuğun cesedi üniversiteye ait ormanlık alanda bulundu. 46 yaşındaki 5 çocuk babası zanlı, kız çocuğuna tecavüz edip öldürdüğünü itiraf etti.

Haberler - Anadolu Ajansı 14.09.2010 - 11:24

Kayıp çocuğa tecavüz edip öldürmüş

Eskişehir'de Çankaya Mahallesi'ndeki evinden 4 Eylülde ''hentbol antrenmanına gidiyorum'' diyerek ayrılan 11 yaşındaki Öznur Uluişden'in bulunması için çalışma yürüten polis ekipleri, Öznur'un son görüldüğü yer olan tramvay durağında çalışan özel güvenlik görevlisinin ifadesine ikinci kez başvurdu.

Özel güvenlik görevlisi, ifadesinde 4 Eylülde 10-11 yaşlarında, yüzünden korktuğu anlaşılan bir kızı motosikletine bindirip götüren kişinin eşkalini tarif etmesi üzerine araştırmayı genişleten polis, iki yıl önce cezaevinden çıkan, ''hırsızlık, kadın kaçırma'' gibi suçlardan sabıkalı A.H.K'yi gözaltına aldı.

Suçunu itiraf eden evli ve 5 çocuk babası 48 yaşındaki A.H.K, sorgusunda Öznur Uluişden'i korkutarak motosikletine bindirip önce Büyükdere Mahallesi'ndeki evine getirdiğini, eve gelen 12 yaşındaki kızının Öznur Uluişden'i görmesi üzerine evden çıkıp Uluişden'i motosikletiyle Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Meşelik Yerleşkesi'nin yanındaki Kent Orman'a götürdüğünü söyledi.

İnşaatlarda işçi olarak çalışan A.H.K, genç kıza burada tecavüz ettiğini, daha sonra eliyle boğazını sıkıp boğduğunu, cesedini ormanlık alana gömdüğünü, kıyafetlerini torbaya koyarak olay yeri yakınlarındaki ormanlık alana  attığını itiraf etti.

A.H.K, polisleri olay yerine götürerek cesedin yerini gösterdi. Polisteki sorgusundan sonra adliyeye sevk edilen A.H.K, tutuklandı. Adliye çıkışında bazı vatandaşlar aracına bindirilen zanlıya tepki gösterdi.

ANNE-BABA TV PROGRAMINA ÇIKMADAN ÖĞRENDİ
Eskişehir genelinde 10 gündür polis, jandarma, AKUT ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından aranan ilköğretim öğrencisi Öznur Uluişden'in cesedi, otopsi için morga kaldırıldı.

Uluişden'in cenazesi, kayıp kızlarının bulunması için bir televizyon programa katılmak üzere İstanbul'a giden anne Döndü ve baba Recep Uluişden'e teslim edilmek üzere bir süre burada bekletildi.

Kızlarının öldürüldüğünü öğrenen 3 çocuk annesi Döndü Uluişden, geldiği morgun önünde fenalaşınca hastanenin acil servisine kaldırıldı ve burada tedavi gördü.

Öznur Uluişden'in cenazesi, Asri Mezarlık'ta defnedildi.

Sayfa Yükleniyor...