Kayıp çocuklar otobüslerle aranacak

Kayseri’de bayramda kaybolan 3 çocuğu arama çalışmaları sürdürülüyor.  Çocukların fotoğrafları belediye otobüs ve tramvaylara asılacak.

Anadolu Ajansı 28.09.2009 - 16:12

Kayıp çocuklar otobüslerle aranacak

Talas Kaymakamı Salih Bıçak, Belediye Başkanı Rifat Yıldırım ve İl Genel Meclisi Başkanı Sadettin Aydın, kaybolan 8 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin ve 6 yaşındaki Dilruba Tekin'in babası Hamza Tekin ile 11 yaşındaki Türkan Ay'ın babası İbrahim Ay'la bir süre görüştü.

Kaymakam Salih Bıçak, olaydan büyük üzüntü duyduklarını, polis ekiplerinin tüm imkanları kullanarak arama çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım da belediye personelini çocukların bulunması yönünde uyardıklarını, kendilerine gelen her türlü ihbarı polisle paylaştıklarını kaydetti.

Hamza Tekin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ziyaretçilere teşekkür etti. Hamza Tekin, ''Polisin büyük çaba harcadığını biliyorum. Arama çalışmalarının iyi sonuçlanmasını umutla bekliyorum'' diye konuştu.

Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi'nden Talas ilçesine gelen 2 görevli kaybolan çocukların fotoğraflarını ailelerinden istedi.

Fotoğrafların çoğaltılarak belediye otobüslerine ve tramvaylara asılacağı bildirildi.

Kayseri'nin Talas ilçesinde 8 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin, 6 yaşındaki kız kardeşi Dilruba Tekin ile aynı mahallede oturan 11 yaşındaki Türkan Ay ile bayramın 2. günü şeker toplamak için evlerinden ayrılmışlar ancak geri dönmemişlerdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...