Kayıp emekli hemşire Hatice Tusu'nun cansız bedeni bataklıkta bulundu

Aydın Didim'de 4 gündür haber alınamayan emekli hemşire Hatice Tusu'nun cansız bedeni toprağa gömülü halde bulundu. Gözaltına alınan ve cinayeti itiraf eden kadının erkek arkadaşı, Tusu'nun kendisine ayrılmak istediğini bildirdiğini, aralarında çıkan tartışma sonrasında onu boğarak öldürdüğünü söyledi.

İHA 15.10.2020 - 09:21

Kayıp emekli hemşire Hatice Tusu'nun cansız bedeni bataklıkta bulundu

Aydın'ın Didim ilçesinde yaşayan ve 10 Ekim gecesinden bu yana haber alınamayan emekli hemşire Hatice Tusu’nun (50) cansız bedeni bulundu. 

Edinilen bilgiye göre, Efeler Mahallesi’nde yaşayan 2 çocuk annesi emekli hemşire Hatice Tusu’yu arayan Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çok sayıda güvenlik kamerasını mercek altına aldı.

GÖZALTINA ALINAN ERKEK ARKADAŞ CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Tusu’yu tanıyanların da ifadesine başvuran Didim polisi, Tusu’nun son görüldüğü erkek arkadaşı emekli bankacı olan Suat A.’yı (58) Denizli Sitesi mevkiinde bulunan bir kafeteryada yakaladı. Gözaltına alınan Suat A., sorgusunda cinayeti itiraf etti.

BOĞARAK ÖLDÜRÜP CESEDİ BATAKLIĞA GÖMMÜŞ

Cinayet zanlısı Suat A.’nın Hatice Tusu ile 3 yıldır sevgili olduklarını ve geçen hafta Tusu’nun kendisine ayrılmak istediğini bildirdiğini, aralarında çıkan tartışma sonrasında Tusu’yu boğarak öldürdüğünü, cansız bedenini ise Hisar Mahallesi’ndeki Arıtma Tesisi yakınındaki makilik alanda bulunan bataklığa gömdüğünü itiraf ettiği öğrenildi.

Zanlının itiraflarından yola çıkan polis ekipleri, talihsiz kadının cansız bedenine ulaştı. Olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi de sevk edilirken, Cumhuriyet Savcısı’nın incelemesinin ardından kadının cansız bedeni itfaiye ekiplerince toprak altından çıkartıldı. Talihsiz hemşirenin cenazesi otopsi için Didim Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

ZANLI, SORULARI YANITSIZ BIRAKTI

Cinayeti itiraf eden Suat A. ise emniyetteki sorgusunun ardından Didim Adliyesi'ne götürüldü. Zanlı, cinayetle ilgili olarak gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

VİDEO: 440 KADIN CİNAYETİ 440 AYAKKABI (ARŞİV)

Sayfa Yükleniyor...