Adana'da 10 yıldır kayıp olan kuaförün, kız arkadaşının ağabeyleri tarafından 4 gün boyunca işkence yapılarak öldürüldüğü belirlendi, olayla ilgiligözaltına alınan 11 zanlıdan 7'si tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, kentte uzun zamandır kayıp olan ancak herhangi bir şekilde ulaşılamayan kişilerin öldürülmüş olma ihtimali üzerine çalışma başlattı.

Bu kapsamda 2006 yılında kaybolan kaybolan kuaför Oğuzhan Ekinci'nin (23) dosyasını inceleyen ekipler, gencin en son, kendisi gibi kayıp kız arkadaşı Gülşen Y'nin (27) ağabeyleriyle bir lokantada görüştüğünü tespit etti.

Soruşturmayı derinleştiren ekipler, ulaştığı bir görgü tanığının ifadeleri doğrultusunda yaptığı çalışmada, Ekinci'nin, lokantada genç kızın ağabeyleri ve arkadaşları tarafından kaçırıldığını belirledi.

Şüphelilerin bulunduğu adreslere operasyon düzenleyen polis, Gülşen Y'nin ağabeyi Muhammet Ali Y. ve annesi E.Y'nin de arasında yer aldığı 11 kişiyi gözaltına aldı. Olaya karıştığı tespit edilen genç kızın diğer ağabeyleri Cengiz Y. ve Bülent Y'nin ise başka bir suçtan cezaevinde olduğu tespit edildi.

DOKTORA GÖTÜRÜP İŞKENCEYE DEVAM ETTİLER

Cinayet Büro Amirliği'ne götürülen zanlıların ifadelerini alan ekipler, genç kuaförün, Gülşen Y'nin ağabeyleri ve arkadaşları tarafından, aralarındaki gönül ilişkisine karşı çıktıkları için kaçırıldığı, Sinanpaşa Mahallesi'ndeki bir evde 4 gün boyunca işkence yapıldığını, bu sırasında fenalaşan Ekinci'nin eve getirilen bir doktora tedavi ettirildiği ve ardından işkenceye devam edilerek öldürüldüğü bilgisine ulaştı.

Zanlıların ifadeleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren güvenlik güçleri, Ekinci'ye ait olduğu değerlendirilen kemik parçalarını, yapılan kazı çalışmaları sonucunda Mersin'in Silifke ilçesinde üzerine beton dökülen ve kaya parçalarıyla gizlenen bir mezarda buldu. Kemikler, kesin kimlik tespiti için Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 11 şüpheliden Muhammed Ali Y. ile arkadaşları Mustafa E, Hüseyin Y, Kemal D, Haluk K, Muhammed O. ve Bülent A. tutuklandı, Anne E.Y. ile 3 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Öte yandan ekiplerin üniversite öğrencisi olan Gülşen Y'yi bulma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.