Konya Meram'da annesinin yaklaşık 100 metre uzaklıktaki markete ekmek almaya gönderdiği 4 yaşındaki Beyza Çökekoğlu'ndan 28 gündür haber alınamıyor.

Alavardı Mahallesi'ndeki evlerinden ayrılan küçük çocuğu bulabilmek için Konya polisi özel bir ekip kurdu ancak bir sonuç alınamadı.

Beyza'nın bulunamaması üzerine akrabaları, komşuları ve tanıdıkları da arama çalışmalarına destek olmaya çalışıyor.

Beyza'nın fotoğrafının bulunduğu 500'den fazla afiş, Konya'nın çeşitli yerlerine asıldı. Beyza'nın daha önce gittiği ve gidebileceği yerler de araştırılıyor.

Küçük Beyza'nın bulunabilmesi için Facebook'ta grup oluşturan Bekir Özgümüş, 4 yaşındaki kız çocuğunu tanımadığını ve kaybolduğunu basında yer alan haberlerden öğrenerek çok üzüldüğünü söyledi.

Küçük kızın bulunmasını sağlayacak insanlara ulaşılması için bir şeyler yapmak istediğini ifade eden Özgümüş, "İnternet ortamından yapacağım duyuruyla bulunmasına yardımcı olabileceğimi düşündüm. Facebook'ta Beyza'nın fotoğraflarının da bulunduğu bir grup oluşturdum" dedi.

"Bu fotoğrafı yayalım Türkiye'ye, henüz 3,5 yaşında ve kaçırıldı" adıyla kurulan gruba 5 günde 25 bin kişinin üye olduğunu belirten Özgümüş, şunları söyledi:

"Üye sayımız her geçen gün artıyor. Yurt dışından bile üye olanlar var. Geçtiğimiz günlerde 4 yaşına giren Beyza'nın doğum günüyle ilgili haberler üye sayısını artırdı. Bu duyarlı davranış beni çok mutlu etti. Öğrenci olarak üzerime düşeni yapmaya çalıştım. Benim de yaşı küçük kardeşim var. Bu olay bizim de başımıza gelebilirdi. Grubu gören herkes bana destek oluyor. En başta da ailem. Lütfen kimse bu duruma duyarsız kalmasın. Çünkü bir anne ve baba kızlarının yaşadığından bile emin değil."