Kaymakam koyun sürüsüne çarptı

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde piknikten dönen Kaymakam Harun Kılınçkaya'nın kullandığı otomobil, koyun sürüsüne çarptı. Kazada kaymakam ve ailesi yaralanmazken, 26 koyun telef oldu.

27.09.2010 - 09:49

Edinilen bilgiye göre, Bünyan Kaymakamı Harun Kılınçkaya'nın kullandığı özel otomobil, Büyük Tuzhisar beldesi yakınlarında yola çıkan koyun sürüsüne çarptı.

Ailesi ile gittiği piknikten dönen Kaymakam Kılınçkaya ve otomobilde bulunan ailesi, çarpmanın etkisiyle açılan hava yastıkları sayesinde kazadan yara almadan kurtuldu.

Kazada, Ali Ceyhan'a ait koyun sürüsündeki 26 koyun ise telef oldu.

Olay yerine gelen polis ve askerler, kazada yaralanan koyunları da çevreden topladı. Beldeden çağrılan kasaplar, yaralanan koyunları telef olmadan keserek mezbahaya götürdü.

Bu arada koyun sürüsünün bekçiliğini yapan köpekler de telef olan koyunlardan arta kalan etleri yemeye çalışırken jandarma ve polis ekipleriyle vatandaşlara zor anlar yaşattı.

KILINÇKAYA: ANİDEN ÇIKTILAR
Kaymakam Kılınçkaya, ailesi ile gittiği piknikten dönerken yola aniden koyun sürüsünün çıktığını söyledi.

Koyun sürüsü sahibini mağdur etmeyeceğini ifade eden Kılınçkaya, zararın kasko şirketi tarafından karşılanacağını, aksi halde zararı kendisinin karşılayacağını kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...