Kaymakam memurlara yoklama yaptı

Alanya Kaymakamı, sabah Tapu Sicil ve Tapu Kadastro Müdürlüğü giderek geç gelen memurları tespit etti.

Anadolu Ajansı 23.12.2010 - 11:50

Kaymakam memurlara yoklama yaptı

Alanya'da kamu kurumlarında inceleme yapan Kaymakam Hulusi Doğan, mesai saati başlangıcında Tapu Sicil ile Tapu Kadastro Müdürlüğü'nün bulunduğu binaya gitti. Kurum binası kapısında sandalyede oturan Doğan, her iki kurumun müdürünü de çağırtarak personel isim listesini istedi. Kurum müdürleriyle birlikte binanın kapısında bekleyen Doğan, mesaiye saat 08.00'dan sonra gelen personelin ismini alarak elindeki listede ismin karşısına 'Eksi' işareti koydu.

Kaymakamı kapıda, içeri girenleri kontrol ederken gören kurum çalışanları şaşkınlığını gizleyemedi. Bazı personelin, Kaymakam'ın ne yaptığını anlayabilmek için bina dışında bir süre beklediği görülürken, bazılarının da kıyafetlerini düzenleme çabasında oldukları gözlendi.

Kaymakam Doğan, kuruma geç gelen personele mesai saatine uyulması ve geç kalmanın alışkanlık haline getirilmemesi konusunda uyarıda bulundu. 15 dakika boyunca geç gelen personeli denetleyen Kaymakam Doğan, daha sonra kurum müdürleri ile görüşerek bilgi aldı.

Kaymakam Doğan, vatandaşlarla da görüşerek kurum hakkında şikayetleri olup olmadığını sordu.

Hulusi Doğan, belirli aralıklarla kamu kurumlarındaki çalışmaları sürpriz biçimde denetlediğini söyledi. Doğan, kurum çalışanlarının iş disiplini açısından, mesai saati başlangıcına uyması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

''Memurlarımızın çalışmalarını belirli aralıklarla kontrol ediyorum. Kontrollerde memurlarımızın mesai saatine uyup uymadığı da var. Ani denetlemelerle saat 08.00'da başlayan mesai öncesi kurum binasının girişinde oturuyoruz ve geç gelenleri kontrol ediyoruz. Memurlarımızı, işe geç gelmeyi alışkanlık haline getirmemeleri için uyarıyoruz. Personelin işe geç gelmeyi alışkanlık haline getirdiğini tespit edersek, hakkında soruşturma başlatıyoruz. Memuriyet hayatında, mesaiye başlangıç saati önemlidir. Çünkü mesai saati başlangıcına uymayan çalışanlar her işini savsaklıyordur. Denetimlerimizde işine geç gelen memurla fazla karşılaşmadık ama gecikenleri de uyardık.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...