Kaymakam yol kapatan vatandaşı dinledi

Ölümlü kazalar meydana gelen yolu trafiğe kapatan vatandaşlar, kaymakamın görüşme daveti üzerine eylemlerine son verdi.

Anadolu Ajansı 20.11.2013 - 04:59

Kaymakam yol kapatan vatandaşı dinledi

Erdemli ilçesine bağlı Kumkuyu beldesinde yol yapımı sırasında gerekli tedbirlerin alınmadığını öne süren vatandaşlar, Mersin-Antalya karayolunu 2 saat ulaşıma kapattı.

Sık sık kaza yaşanan Kumkuyu beldesi Bağlar Mahallesi yat limanı kavşağında iki günde iki ayrı trafik kazası yaşanması üzerine kalabalık bir grup, yolu kapatarak, yaşananları protesto etti.

Vatandaşlar, olay yerine gelen Kumkuyu Belde Belediye Başkanı Ömer Sezer'e, yolun yanlış yapıldığını, bu nedenle de kazaların yaşandığını belirterek, durumun düzeltilmesini istedi.

Belediye Başkanı Sezer, yaklaşık 5 aydır süren yol çalışması nedeniyle burada sık sık ölümlü ve yaralamalı kazalar meydana geldiğini ifade ederek, "Yolda emniyet şeridi yok. Dar ve kazaya müsait. Artık belde halkının ve bizlerin buna dayanacak gücü kalmadı. Yetkililerden bir an önce bu duruma çözüm bulmasını istiyoruz" dedi.

Erdemli Kaymakamı Osman Taştan da olay yerine gelerek vatandaşları dinledi. Vatandaşlardan yolu açmalarını isteyen Taştan, "Aranızdan belirleyeceğiniz 10 kişi yarın yanıma gelsin konuşalım. Karayolları 5. Bölge Müdürü de gelecek. Soruna çözüm bulacağız" diye konuştu.

Taştan'ın konuşmasının ardından, vatandaşlar yaklaşık iki saat süreyle kapattıkları Mersin-Antalya karayolunu ulaşıma açtı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...