Selahattin Demirtaş'tan kaynak açıklaması

HDP lideri Demirtaş, Van'da yaptığı konuşmada seçim vaatlerine yönelik eleştirilere yanıt verdi. Türkiye'nin zengin bir ülke olduğunu söyleyen Demirtaş, "Mesele kaynağı dağıtma meselesi" dedi.

Haberler - NTV Haber 27.04.2015 - 01:23

Selahattin Demirtaş'tan kaynak açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Van il başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte konuştu.

"Kaynak" tartışmalarına değinen Demirtaş, "Kaynağı nereden bulacaksınız  diyorlar. Mesele kaynağı dağıtma meselesidir" dedi.

Seçim vaatlerine yönelik eleştirilere yanıt veren Demirtaş şunları söyledi:

"Deniyor ya 'kaynağı nereden bulacaksınız.' Mesele kaynak değil. Kaynak var. dünyanın en zengin ülkelerindendir. Mesele kaynağı dağıtma meselesidir.

 Ankara'daki serveti dağıtırken adil olacağız. Küçük bebeği çocuğu olan anneler, onun mama ihtiyacı temel gıdaları besinleri ücretsiz olacak. Yoksul musun, işin var mı yok mu sorulmayacak.

Ev kadınlarının tamamı sosyal sigortalı olacak ve primlerini devlet ödeyecek. emekli olacaklar çalışıyormuş gibi."

"CEVABINI DUYMAK İSTİYORUZ" 

Seçim mitinglerinin devlet bütçesinden karşılanmaması gerektiğini de söyleyen Demirtaş, şu ifadeleri kullandı:

"Bölge gezileri, il mitingleri, başbakan ve cumhurbaşkanı sıfatıyla illere yaptığınız gezilerin parasını partiniz mi karşılıyor, devletin hazinesi mi? Bunun cevabını duymak istiyoruz. Zaten devlet partilere seçimlerde kullansınlar diye yüzlerce trilyon yardım yapmış. 320 trilyon sadece bu yıl AKP'ye veriyor devlet. Ama bunu kullanmıyorlar bile çünkü devlet zaten emirlerinde."

Sayfa Yükleniyor...