Kayseri Belediye Başkanı ‘hodri meydan’ dedi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yolsuzluk iddialarının asılsız olduğunu belirtip, bir televizyon programında tartışmaya davet etti.

NTV Haber 14.12.2010 - 13:27

Bütçe görüşmelerinde CHP lideri ile Başbakan’ın karşılıklı atıştığı iddiaların hedefindeki isim Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçadroğlu'nun idiasına göre, Kayseri Belediyesi’nde Özhaseki’nin önderliğinde büyük bir rüşvet çarkı dönüyordu.

Hedefteki isim iddiları düzenlediği basın toplantısıyla yalanladı.

Özhaseki, “Sevgili Kılıçdaroğlu, Halil Hamurcu diye masum bir portre çizdi, içim ezildi valla. Adamcağız hakkında onlarca kişinin şikayeti var. Adam da söylüyor, ‘Ben aldım’ diyor. Evrakta sahtekarlık da var. 6 sene ceza veriyor savcılık. 1-2 yıl yattıktan sonra izin alıyor İstanbul’a gidiyor, orada birini vurmaya çalışıyor. Suçunu itiraf ediyor ama Kemal beye göre bu masum bir adam” dedi

Mehmet Özhaseki, Kılıçdaroğlu'nun yanlış yönlendirildiğini söyledi.

Özhaseki, “Mahkemeler bitmiş, iş bitmiş, siz Meclis’te bunu iddia ediyorsunuz ama elinizde hiçbir belge yok. İkinci bir ihtimal de çevresindeki arkadaşları yanlış yönlendirdi. Bu ihtimal daha kuvvetli” yorumunu yaptı.

CHP liderini televizyonda iddialarını ispat etmeye çağıran Özhaseki, CHP lideri hakkında dava açacağını da sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...