Kayseri belgeleri internette

Ankara'da günlerdir tartışılan yolsuzluk iddialarıyla ilgili belgelerinden bazılarını Kayseri Büyükşehir Belediyesi internet sitesine koydu.

16.12.2010 - 12:03

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesinde, yolsuzluk iddialarında adı geçen Hacı Ali Hamurcu'nun emniyette ve savcılıkta verdiği ifadelerin yanı sıra emniyette alınıp cumhuriyet savcılığına gönderilen ifadenin 26 sayfa olduğunu gösteren tutanak yer aldı.

İnternet sitesinde Hacı Ali Hamurcu'nun en son verdiği 3 sayfalık ifadeye de yer verildi.

Hamurcu'nun önceki ifadeleriyle sonraki ifadelerinin çeliştiğini kabul ettiği belirtilerek, şu ifadeler yer aldı:

''Bu sırada müdürüm belediyedeki üst düzey görevlileri suçlayacak olursan onların beni kurtarabileceğini söyledi. Bu nedenle, müdürümün bana söylememi istediği hususları gerçekmiş gibi anlattım. Zaten ifadeler karşılaştırıldığında birbiriyle çelişkili olduğu görülecektir. Hakkımdaki suçlamalardan kurtulmak için ve belediye üst düzey görevlilerinin bana yardımını sağlamak için bu ifadeyi verdim. Bu nedenle, önceki ifadelerimin gerçek dışı olduğunu belirtmek istiyorum.''

İnternet sitesindeki belgeler arasında, Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin Teftiş Kurulu Başkanı'nı görevlendirmesi, Teftiş Kurulu'nca Hacı Ali Hamurcu hakkında tutulan teftiş raporu ve ardından savcılığa yapılan suç duyurusu da bulunuyor.

Sitede, sahte senet hazırlanarak şantaj yapılmak istenmesi çerçevesinde gelişen olayları gösteren suç duyurusu ve bilirkişi raporu gibi toplam 13 dosya da yer alıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...