Bekir Yıldız başkanlığında gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısına 69 üyeden 68'i katıldı. Seçimde, merkez Kocasinan ilçesinin AK Parti'li belediye başkanı Mustafa Çelik 48, Pınarbaşı ilçesinin MHP'li belediye başkanı Dursun Ataş ise 19 oy aldı; bir oy ise boş çıktı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Mustafa Çelik, yaptığı konuşmada, Mehmet Özhaseki'den devralacağı hizmet bayrağını hep birlikte el ele, gönül gönüle çok daha yükseğe taşımaya çalışacaklarından kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini belirtti.

"BOŞ DURAN DEĞİL, KOŞTURAN BAŞKAN OLACAĞIM"
Hedeflerinin Kayseri'yi her alanda daha da büyütmek olduğunu vurgulayan Çelik, dikey değil, yatay gelişim sağlayarak, insanları doğduğu topraklarda doyurmanın, ilçe ve köyleri de kent merkezindeki standartlarla daha yaşanabilir hale getirmenin ana hedefleri arasında olduğunu anlattı.

Çelik, boş duran değil, koşturan belediye başkanı olacağını dile getirerek, kendisine güvenenleri mahcup etmeyeceğine ve kendisi için değil, kenti için çalışacağına söz verdiğini sözlerine ekledi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Parti'nin 52, MHP'nin 16, CHP'nin 1 üyesi bulunuyor.

DEVİR TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ
Seçimlerin ardından başkanlık makamında devir teslim töreni düzenlendi.

Törene, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve milletvekilleri de katıldı.

Mehmet Özhaseki, burada yaptığı konuşmada, 21 yıl önce devraldığı bayrağı bugüne kadar alnının akıyla taşıdığını söyledi.

İyi işler yapmaya çalıştığını, Kayseri'ye, Türkiye'ye hizmet etmeye gayret ettiğini, insanların gönüllerini kazanmaya çalıştığını ifade eden Özhaseki, "Rabbim de bana bugün bu görevi şerefle, onurla devretmeyi nasip etti. Gözüm arkada değil. Bir kardeşime, güvendiğim birisine teslim ediyorum. Helala harama sonuna kadar riayet edecek birisine teslim ediyorum, bu bayrağı alıp daha iyi yerlere taşıyacak birisine teslim ediyorum. Onun için buradan mutlu ayrılıyorum" diye konuştu.

Mustafa Çelik de çok mutlu bir gün olduğunu belirterek, "İnsanların görevi devrederken başı dik, mutlu, huzurlu, gönül rahatlığıyla devretmesi hepimiz açısından önemli. Rabbim bize de nöbetimiz bittiğinde böyle başı dik, huzur içinde ayrılmayı nasip etsin diye dua ediyorum" dedi.

BAKAN YILDIZ'DAN KUTLAMA
Bakan Yıldız da Çelik'i kutlayarak, meclis üyelerine tercihlerinden dolayı teşekkür ettiğini kaydetti.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ve Mustafa Çelik, Özhaseki'ye çeşitli hediyeler verdi.