İlişkili Haberler

Kayseri'deki saldırıda şehit olan Er Uğur Korkmaz Rize'de; Çavuş Arif Tuğ Erzurum'da ve Er Kenan Döngel Sinop'ta toprağa verildi.

RİZE

Şehit Korkmaz'ın naaşı, Tophane Mahallesi Irmak Sokak'taki babaevinden helallik alınmasının ardından cenaze aracına konularak Menderes Bulvarı'ndan Sahil Camisi'ne getirildi.

Cenaze törenine, şehidin ailesi, yakınları, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Rize milletvekilleri Hasan Karal, Osman Aşkın Bak, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende, şehit Korkmaz'ın öz geçmişi okundu. Şehidin cenazesi, İl Müftüsü İsmail Yalçın'ın kıldırdığı namazın ardından Tophane Mahallesi'ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

ERZURUM

Saldırıda şehit olan Piyade Çavuş Arif Tuğ'un cenazesi ise memleketi Erzurum'un Şenkaya ilçesinde toprağa verildi.

Şehit Tuğ'un Türk bayrağına sarılı naaşı, Şenkaya Devlet Hastanesi morgundan askerlerce alındıktan sonra Çamlıalan Mahallesi'ndeki baba evine getirildi.

Burada helallik alınmasının ardından Tuğ'un cenazesi, cenaze namazının kılınacağı mahalledeki taziye çadırı önüne ulaştırıldı.

Erzurum Müftü Vekili Celal Büyük'ün kıldırdığı cenaze namazının ardından katafalktan alınan şehidin naaşı, bir süre askerlerin omuzlarında taşındıktan sonra mahalle mezarlığında defnedildi.

Törende bazı vatandaşlar askerlere taziyelerini iletti. Törene katılan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu da şehidin babası Haydar Tuğ'a refakat etti.

Şehidin naaşı toprağa verildikten sonra Bakan Akdağ, tabuta sarılı Türk bayrağını şehit babasına teslim etti.

Bakan Akdağ, taziye çadırında teselli etmeye çalıştığı Haydar Tuğ'a "Bu saldırıyı yapanların üstesinden geleceğiz. Haydar kardeşim, Cenab-ı Hak rahmet eylesin. Sizin evladınız bizim de evladımız artık. Milletin evladı oldu. Ne ihtiyacın olursa çekinme. Bunların üstesinden geleceğiz" dedi.

SİNOP

Kayseri'deki terör saldırısında şehit olan Er Kenan Döngel, memleketi Sinop'un Erfelek ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

MİNİK LİVANUR ŞEHİT AĞABEYİNİN TABUTUNA SARILIP GÖZYAŞI DÖKTÜ

Şehit Döngel'in naaşı Erfelek Devlet Hastanesi morgundan alınarak tekbirler eşliğinde Erfelek Musa Can Meydanı'na getirildi. Cenazenin meydana getirilişi sırasında vatandaşlar Türk bayrakları açarak, terör örgütü PKK aleyhine sloganlar attı.

Şehidin annesi Şehime ve 4 yaşındaki kız kardeşi Livanur Döngel, burada Döngel'in tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Baba Özcan ile kardeşi Mertcan Döngel ise başsağlığı dileklerini kabul etti. Bu arada İstanbul'daki terör saldırısında şehit düşen Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Berkay Akbaş'ın babası Salim Akbaş da cenazeye katılarak ailenin acısını paylaştı.

Erfelek Belediyesi tarafından Türk bayraklarıyla donatılan meydanda kılınan cenaze namazının ardından askerlerin omzunda cenaze aracına konulan Döngel'in naaşı Akçasöğüt Köyü'nde toprağa verildi.

Cenazeye, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Vali Hasan İpek, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Maliye Daire Başkanı Tuğgeneral Adnan Baksı, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Jandarma Komutanı Albay Şefaattin Serten, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.