Kayseri'ye iki yıl sonra acı haber

Kayseri'de 2 yıl önce kaybolan ikisi kardeş 3 çocuğa ait olduğu sanılan toprağa gömülü kıyafetler ve kemik parçaları Yozgat'ta bulundu. Haberi televizyondan öğrenen Tekin ailesi büyük üzüntü yaşadı.

26.03.2011 - 08:18

Kayseri'ye iki yıl sonra acı haber

Yozgat'ın Çayıralan ilçesi Aşağı Yahyasaray köyü yakınlarında, Kayseri'nin Talas ilçesinde, yaklaşık iki yıl önce Ramazan Bayramı'nda şeker toplarken kaybolan 3 çocuğa ait olduğu sanılan toprağa gömülü kıyafetler ve kemik parçaları bulundu.


Ramazan Bayramı'nda şeker toplamaya çıkan Ahmet Tuna Tekin, kardeşi Dilruba Tekin ve aynı mahalleden arkadaşları Türkan Ay'ın 2009'da kaybolmasıyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü'nce oluşturulan özel ekibin yürüttüğü çalışmalar kapsamında 35 yaşlarında bir erkek, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Suçunu itiraf ettiği öne sürülen zanlının, öldürdüğü çocukların cesetlerini Yozgat'ın Çayıralan ilçesine bağlı Aşağı Yahyasaray köyü Yahyasaray Barajı yakınlarında yol kenarına gömdüğünü söylemesi üzerine jandarma ekipleri, belirtilen bölgede yüzey kazısı yaptı.

Kazı çalışmalarında, çocuklara ait olduğu düşünülen kemik ve elbise parçaları bulundu.

8 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin ile 6 yaşındaki kardeşi Dilruba ve komşularının çocuğu 10 yaşındaki Türkan Ay, Kayseri'nin Talas ilçesinde, 21 Eylül 2009'da Ramazan Bayramı'nın ikinci günü, şeker toplamak için evden ayrılmış, bir daha da kendilerinden haber alınamamıştı.

TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİLER
Haberi televizyondan öğrenen Tekin ailesi büyük üzüntü yaşadı. Olayı haber alan yakınları da Tekin ailesinin Talas ilçesindeki evlerine geldi.

Çocuklarının cesetlerinin bulunduğu yönündeki haberlere ilişkin olarak henüz kendilerine bilgi verilmediğini ifade eden baba Hamza Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, iddiaları televizyondan öğrendiklerini belirtti.

Emniyet Müdürlüğü'nden kendilerine sağlıklı bilgi verilmediğini, bu nedenle belirsizlik yaşadıklarını dile getiren Tekin, ''Çocuklarımızın cesetlerinin bulunduğunu televizyondan duyduk. Onun dışında bize herhangi bir bilgi verilmedi. Hiçbir şeyden haberimiz yok. Polis, sadece olayı aydınlatmak için iyi yolda olduklarını söyledi. Hiçbir şey bilmememiz beni bitiriyor. Çocuklarımızı kim, nasıl öldürmüş, cesetleri bulunmuş mu? Bir şey bilmiyoruz. Bize şu ana kadar herhangi bir bilgi veren olmadı'' diye konuştu.

Kaybolan çocukların en büyüğü olan Türkan Ay'ın babası İbrahim Ay da, 3 çocuğa ait olduğu sanılan cesetlerin bulunduğu yönündeki haberin umutlarını yıktığını söyledi.

İbrahim Ay, ''Bu olayda görgü tanığı aradık ama bulamadık. Bu işi duyup bilenler mutlaka vardı. Herkesin gözü aydın. Elbirliği ile bu 3 çocuğu öldürdük'' diye konuştu.

İÇİŞLERİ BAKANI: SORUŞTURMA SÜRÜYOR
İçişleri Bakanı Osman Güneş, Kayseri'nin Talas ilçesinde, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ''Şu an itibariyle sayın savcının nezaretinde yürütülen bir takım çalışmalar var. İnşallah çok kısa süre içerisinde bu konularda daha net daha sonuca ulaşılır bir biçimde açıklama yapılacaktır'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...