NTV

Kazada 2 kişinin ölümüne neden olan sürücüye tahliye yok

DHA

Türkiye

Antalya'da daha önce ehliyetine el konulan 22 yaşındaki S.G.M önündeki araca çarpıp 2 kişinin ölümüne neden oldu. Tutuklu yargılanan sanık M'nin tahliye talebi reddedildi.

Antalya'da geçen 4 Eylül gecesi Kardeş Kentler Caddesi'nde meydana gelen kazada, S.G.M.'nin kullandığı otomobil, önünde seyreden otomobile çarptı. Kazada, diğer otomobildeki 26 yaşındaki Ertan Keskin ile 24 yaşındaki Gökhan Bolatarslan yaşamını yitirdi, Rus Galina Ciuicova ise yaralandı. S.G.M, olaydan sonra otomobilini bırakıp kaçtı. 

Otomobilinde boş ve dolu bira şişeleri bulunan M., günler sonra polise teslim oldu. Kazadan sonra kendisine zarar verilmesinden korktuğu için kaçtığını iddia eden M., tutuklandı.

Bu olaydan önce yine bir başka araca arkadan çarpıp alkollü araç kullandığı gerekçesiyle sürücü belgesine bir süre el konulduğu ortaya çıkan M. hakkında Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

ALKOLLÜ OLMADIĞINI İDDİA ETTİ 

Duruşmada olay günü alkollü olmadığını iddia eden M., kazada kendisinin kusuru olmadığını iddia etti. M., olay günü çalıştığı otelden evine dönerken önünde aynı istikamette seyreden otomobilin ani bir manevrayla sol şeride geçtiğini iddia etti. M., “Ben selektör yaparak önümdeki araçtan yol istedim. Önümdeki araç sağ şeride geçince hızımı artırıp sol şeritten devam ettim. Bu sırada kontrolsüz kavşağa yaklaşmıştık. Önümdeki beyaz araç ani manevra ile sağ şeritten sol şeride geçince aracımın sağ ön tarafı, önümdeki beyaz aracın sol arka çamurluk depo hizasına çarptı. Bu şekilde kaza meydana geldi" dedi.

"SANIK YALAN SÖYLÜYOR"

S.G.M'nin arkadan çarptığı otomobilde yaralanan Galina Ciuicova ise sanığın yalan söylediğini iddia etti. Ciuicova, "Saatte 40-50 kilometre kadar hızla sağ şeritten giderken arkadan gelen araç çarptı. Benim bulunduğum araç yolun sağ şeridinde ilerliyordu. Sollama şeridinde değildik. Sola manevra yapmadık" dedi. Duruşmada tanık olarak dinlenen Fatih Er, S.G.M ‘nin kullandığı otomobilin süratinin çok fazla olduğunu iddia etti. Olay günü kazanın meydana geldiği yerde kurbanlık satışı yaptığını belirten Mehmet Gür ise öndeki aracın aniden sola geçmesi nedeniyle arkadan gelen aracın çarptığını ileri sürdü.

Ölenlerden Ertan Keskin'in yakınlarının avukatı Merve Can Harcola Doğan, sanığın sosyal medya hesaplarında alkol ve araba fotoğraflarını yan yana paylaştığını söyledi. Bu fotoğrafları mahkemeye sunan avukat Doğan, “Sanık ayrıca 1.80 promil alkolle geçen yıl kaza yapmıştır.

Bu konuda sanığın adli sicil kaydında ilam bulunmaktadır. Bu nedenle ehliyeti geri alınmıştır. Sanığın ehliyeti daha sonra iade edildiğinde ise bu kaza oldu. Sanığın alkollü olduğu olay yeri inceleme raporunda bellidir. Aracın şoför koltuğunda boş bira şişesi, sağ ön koltuğunda ise dolu bira şişesi bulunmuştur" dedi. Bu sözler üzerine M., "Ben aracın içinde bira şişesi olup olmadığını hatırlamıyorum. Otelin lojmanında kalıyordum. Odamı boşaltmamı istemişlerdi. Eşyalarımı aracıma almıştım. Olaydan birkaç gün önce lojmanda alkol almıştım. Araçtaki şişeler bunlar olabilir" dedi.

Sanığın tahliye talebini reddeden mahkeme, duruşmayı eksiklerin giderilmesi için erteledi.

ETİKETLER