Kazada ölen nişanlı çift defnedildi

Muğla'daki trafik kazasında yaşamını yitiren nişanlı çift Uğur Bostan ile Hatice Kara, yan yana toprağa verildi

Anadolu Ajansı 18.10.2015 - 20:10

Kazada ölen nişanlı çift defnedildi

Muğla'daki trafik kazasında yaşamını yitiren nişanlı çift Uğur Bostan ile Hatice Kara, aynı mezarlıkta yan yana defnedildi.

Muğla'nın Yatağan ilçesinde, yolun karşısına geçerken panelvanın çarpması sonucu yaşamını yitiren nişanlı çift Uğur Bostan (25) ile Hatice Kara (17) için Bozarmut Mahallesi Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene, yakınları, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

TABUTUNUN ÜZERİNE GELİNLİK ÖRTÜLDÜ

Bostan ve Kara'nın tabutları, musalla taşına yan yana konurken, Kara'nın tabutunun üzerine gelinlik örtüldü. Tabutların başında bekleyen baba Muhammet Bostan ve Ökkeş Kara ile yakınlarının zorlukla ayakta durduğu görüldü.

Cenazeler, ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Bozarmut Mahallesi Mezarlığı'na defnedildi.

Defnin ardından mezarların üzerine mersin ağacı yaprakları konuldu, Kara'nın mezarının üzerine gelinlik, Bostan'ın mezarının üzerine de beyaz örtü serildi.

İKİ KEZ EVLAT ACISI YAŞADILAR

Yatağan'daki bir turizm acentesinde çalışan Bostan ile Yatağan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) Çocuk Gelişimi Bölümü son sınıf öğrencisi Kara'nın, 2013 yılında tanıştığı ve 9 Ağustos 2014'te tarihinde nişanlandığı ve düğün planları yaptığı öğrenildi.

Öte yandan, Hatice Kara'nın ağabeyi Deniz Kara'nın da bir yıl önce yine aynı bölgedeki Bahçeyaka Mahallesi mevkisinde yolun karşısına geçtiği sırada otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitirdiği belirtildi.

Aslen Kahramanmaraşlı olan inşaat işçisi Ökkeş Kara, iki çocuğunu da trafik canavarına kurban verirken, kamyon şoförü baba Muhammet B'nin de yaklaşık 9 sene önce kızını rahatsızlığından kaybettiği öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...