Kazan’dan Başbakan’a ağır eleştiri

SP Genel Başkan Yardımcısı Kazan, isim vermeden Başbakan Erdoğan’a ağır eleştirilerde bulundu.

25.04.2011 - 16:58

Balıkesir Esnaf Odaları Birliği (BESOB) Toplantı Salonu’nda düzenlenen Saadet Partisi (SP) milletvekili aday tanıtımı toplantısı partililerden yoğun ilgi gördü. Tanıtım toplantısına katılan SP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa 1. Sıra Milletvekili Adayı Şevket Kazan, Balıkesir’den aday olmak istemesine rağmen Bursa’dan aday gösterildiğini söyledi.

SP’nin Milliyetçi Cephe hükümetlerinde çıraklık, 54’üncü Hükümet’te kalfalık, 12 Haziran seçimlerinden sonra da ustalık dönemini yaşayacağını öne süren Kazan, isim vermeden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. Kazan, "Ustalık ifadeleri şimdi başkalarının ağzından duymaya başladık. İstediğin kadar söyle senin ne çıraklığın bir işe yaradı, ne kalfalığın. Çırak ve kalfa olamayan, usta nasıl olacak. Ustalık dönemi dediği dönemde neler yapıyor bu adam.

Seçim beyannamelerindeki vaatlerden biri, İstanbul’un yanına 2 tane daha şehir koyacakmış. Sen bir zamanlar İstanbul Belediye Başkanı’yken Anadolu’dan İstanbul’a göç edenlerden ne yapıp yapıp mutlaka vergi almamız lazım gelir diyordun. Şimdi ne oldu? Türkiye’nin Güneydoğusu’nda İsrail önderliğinde vaadedilmiş topraklar zihniyetiyle bir ihanet başladı. Sen bu vatanı bölmek, parçalamak mı istiyorsun" diye konuştu.

Türk milletinin sadece bu sebepten SP’yi parlamentoya sokacağını savunan Kazan, Başbakan Erdoğan’ın kendisini dünya liderleri arasında gördüğünü, gerçek anlamda lider olmak, birlik ve beraberlik içinde dünya siyasetinde ağırlığı koyma noktasına getirmek varken senin ne işin var BOP eşbaşkanlığında? BOP eşbaşkanı oldun, övündün bununla.

Şimdi, ’Ben BOP eşbaşkanı değilim’ diyor. Yahu senin akşam dediğin sabah dediğine uymuyor kardeşim. Libya’ya NATO müdahalesine karşı değil miydin? Ondan sonra destek verdin. 2 harp gemisi uçak gönderdin. NATO’nun uçakları İzmir’deki üsten alınan emirle uçmuyor mu? Bombalamıyor mu? Bütün bunlar karşısında kendini şah mı zannediyorsun?"

Şevket Kazan, Başbakan Erdoğan’ın, ’Milli Görüş’ün kalesi’ olarak nitelendirdiği Bayburt’tan seçim gezilerine başlamasını,, Ak Parti’nin seçim beyannamesinde 2023 yılına dair vaatlerde bulunulmasını da eleştirdi. Kazan, şunları söyledi:

"Neye güvenerek 2023 yılına vaatlerde bulunuyorsun? 2023’den önce bir genel seçim daha var. Önümüzdeki seçim dönemine kadar bilinmeyen çok şey ortaya çıkacak. Bir zamanlar Bush vardı. Özal, Bush’la yatar Bush’la kalkardı. Şimdi bu da Obama diyor başka bir şey demiyor. Sen kimsin dünyayı idare ettiğini sanıyorsun. Sen daha Türkiye’yi idare edemiyorsun. Borç durumu dendiği zaman adam ithalatı söylemiyor ihracatı söylüyor."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...