Kazayı ‘puzzle’ gibi çözdüler

Polatlı Jandarması otoyolda ölü bulunan Volkan Esener’e çarpan aracın sürücüsünü filmleri aratmayacak bir çalışmayla çözdü.

27.11.2011 - 09:51

Kazayı ‘puzzle’ gibi çözdüler

Ankara-Eskişehir karayolunda 22 Kasım’da ölü bulunan kişiye bir aracın çarptığını belirleyen jandarma, kamyon sürücüsü zanlıyı Eskişehir’in Günyüzü ilçesinde yakaladı.

Alınan bilgiye göre, 156 Jandarma ihbar hattına 22 Kasım Salı gecesi, Ankara-Eskişehir karayolu üzerinde bir erkek cesedi olduğu ihbarı yapıldı. Bunun üzerine Polatlı İlçe Jandarma Komutanlığı asayiş ekipleri ve olay yeri inceleme timleri bölgeye sevk edildi.

Yapılan incelemede, cesedi bulunan Volkan Esener’in (20) “araçla çarpma sonucu” öldüğü belirlendi. Çalışmalar sonucu, Esener’in çalıştığı şirkete ait minibüsün arızalanması üzerine emniyet şeridine aracını park ederek yolun karşısındaki akaryakıt istasyonuna gittiği, dönerken bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybettiği anlaşıldı. Bunun üzerine, Ankara İl Jandarma Komutanlığınca olayın aydınlatılması için istihbarat birimlerinden oluşan özel bir ekip kuruldu.

Olay yeri inceleme timlerinin olay mahallinde bulduğu ve çarpan araca ait olduğu değerlendirilen plastik araç parçaları birleştirilerek, bir araca ait ön panel parçası elde edildi. Ekipler, elde edilen parçanın hangi araca ait olduğunu tespit etmek amacıyla, Ankara’da bulunan oto yedek parçacıları ve tamir servislerini tek tek dolaştı ve parçanın 1995 model ve üzeri TIR ve kamyonlarda kullanıldığını belirledi.

16 ARAÇ TESPİT EDİLDİ
Özel ekip, akaryakıt istasyonları ve karayollarına ait MOBESE kameralarını da inceledi ve 16 kamerada 194 araca ait kayıt alarak 16 şüpheli araç tespit etti. Şüpheli araçların sahipleri ve adres bilgilerinin çıkarılmasının ardından, araçların bulunduğu adreslerde kontroller yapıldı.

Kontroller sırasında Volkan Esener’e çarpan Ankara plakalı kamyon bulundu. Aracın sürücüsü olduğu belirlenen M.G, Eskişehir’in Günyüzü ilçesinde yakalandı. İfadesinde olayı itiraf eden M.G, tutuklandı.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...