KCK'da 2 gazeteciye tahliye

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi, KCK'ya ilişkin aralarında gazetecilerin de yargılandığı davada, sanıklar Sadık Topaloğlu ile Zeynep Kuray'ı tahliye etti.

26.04.2013 - 17:21

KCK'da 2 gazeteciye tahliye

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi, KCK'ya ilişkin aralarında gazetecilerin de yargılandığı davada, muhabirler Sadık Topaloğlu ile Zeynep Kuray'ı tahliye etti.

26'sı tutuklu 46 sanığın yargılandığı davanın 15'inci duruşması sona erdi.

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, 26 tutuklu ve 12 tutuksuz sanık katıldı. Avukatlar tarafından 2 Kürtçe tercüman da duruşmada hazır edildi.

Tüm sanıkların avukatı Fırat Epözdemir, dün Kandil'de PKK'nın geri çekilmesine ilişkin yapılan basın toplantısına sadece Türkiye'den değil, dünyadan çok sayıda gazetecinin katıldığını belirterek, "Bugünkü gazetelerin manşetleri, Kandil'deki basın açıklaması... Bu haber yapılırken de muhabirler Kandil'e gönderilmiştir. İddianame mantığıyla bu durum suç değil. Müvekkillerimin çalıştıkları gazetelerdeki haberler ise iddianameye suç unsuru olarak konuluyor" diye konuştu.

Mahkeme, sanıklardan sadece Sadık Topaloğlu ile Zeynep Kuray'ı tahliye ederken, duruşmayı 17 Haziran'a erteledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...