Manisa'nın Demirci ilçesinde iki akraba aile arasında keçiler yüzünden çıkan kavgada biri ağır iki kişi yaralandı.

Hoşçalar Mahallesi'nde ikamet eden Veli Y, amcasının oğlu Şerif Y.'nin beslediği keçilerin evinin merdivenlerine çıkıp rahatsızlık verdiği gerekçesiyle tartıştı.

Tartışmaya diğer aile üyeleri katılınca kavga çıktı. İddiaya göre Yaşar Y ile oğlu Şerif Y. kavga esnasında Veli Y. ile eşi Aziz'e Y'yi darp etti. Veli Y. aldığı darbeler nedeniyle yaralanırken Azize Y. evden av tüfeğini alarak Şerif Y'i (26) başından vurdu.

KEÇİ DE YARALANDI

Şerif Y. ve saçmaların isabet ettiği 1 keçi ağır yaralandı. Şerif Y. ile Veli Y. olay yerine çağrılan sağlık ekiplerince Demirci Devlet Hastanesine kaldırıldı. Veli Y.'nin iyi durumda olduğu, Şerif Y.'nin ise sağlık durumunun ciddiyetinin koruduğu ve Salihli Devlet Hastanesine sevk edildiği öğrenildi.

Av tüfeği ile Şerif Y.'yi yaralayan Azize Y. ise Jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Şerif Y.'nin eşi Türkan Y. gazetecilere yaptığı açıklamada, kavga sesini duyunca dışarı çıktığını belirterek "Bizim hayvanlarımızın onlarının evinin önünde merdivene çıkmasından dolayı tartışma yaşadık. Daha sonra kadın tüfekle ateş etti. Eşim başından vurulurken, diğer saçmalar hayvana isabet etti" dedi.

Azize Y.'nin babası İsmail Y. ise "Ben gelmeden önce birbirleri arasında tartışmışlar. Gelinim Azize ve oğlum Veli'yi darp etmişler. Gelinim de eşinin yaralanmasına dayanamayıp tüfekle ateş etmiş" diye konuştu.