Keçi kurtarmaya çalışan iki kardeş uçurumdan düştü: 1 ölü

Muğla'da, dağ keçisini yakalamak isterken kayalıklardan yuvarlanarak hayatını kaybeden kişinin cesedi bulunduğu yerden güçlükle çıkarıldı. Yaralanan kardeşi ise 5 saatlik çalışmayla kurtarıldı.

DHA 11.01.2016 - 05:48

Keçi kurtarmaya çalışan iki kardeş uçurumdan düştü: 1 ölü

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde kayalıklardaki dağ keçisini yakalamak isterken uçuruma yuvarlanarak hayatını kaybeden kişinin cesedi bulunduğu yerden
güçlükle çıkarıldı, düşerek yaralanan kardeşi ise 5 saatlik çalışmayla kurtarıldı.

Dağ keçisini yakalamak isterken yaklaşık 400 metrelik uçuruma yuvarlanarak hayatını kaybeden Mehmet Çaylak'ın cesedi olay yerine gelen UMKE ve AKUT ekiplerinin kurdukları istasyon yardımıyla bulunduğu yerden çıkarıldı.

Sedyeyle orman patikasından jandarma aracına getirilen Çaylak'ın cesedi, daha sonra otopsi için Fethiye Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Yaralanan Bayram Çaylak ise AFAD ekipleri tarafından, mahalle sakinlerinin de yardımıyla orman içindeki patikalardan yaklaşık 5 kilometre taşındı. Burada ilk müdahalesi yapılan Çaylak daha sonra olay yerinde bulunan ambulansla Fethiye Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde kayalıklardaki dağ keçisini yakalamak isteyen kişi uçurumdan yuvarlanarak ölmüş, onu kurtarmak isteyen kardeşi ise kayalıklardan düşerek ağır yaralanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...