YSK Başkanı Güven'den "trafo" sorusuna yanıt

YSK Başkanı Sadi Güven, katıldığı konferasnta üniversite öğrencilerin "kedi" ve "trafo"lu sorusuna esprili bir dille yanıt verdi.

NTV Haber 13.04.2015 - 22:33

YSK Başkanı Güven'den "trafo" sorusuna yanıt

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 7 Haziran öncesinde seçim güvenlik için hazırlıkları sürüyor.

YSK Başkanı Sadi Güven, katıldığı bir konferasta üniversite öğrencilerinin sorularını yanıtladı.

Tüm siyasi partileri sandıklara sahip çıkmaya çağıran Güven, Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın yerel seçimlerdeki elektrik kesintilerini trafoya giren kediye bağlamasına ilişkin soruya esprili bir yanıt verdi.

"Kedileri topladık hiç kedi kalmadı" diyen Güven, şunları söyledi:

"Seçim günlerinde normal günlerden daha az kesinti oluyor. Gönül ister ki hiç olmasın. Bunla ilgili olarak Adalet Bakanlığı’yla görüşmüştüm, sayın müsteşarla. Jeneratör olan yerlerde sorun olmaz. Jeneratör olmayan ilçelere de jeneratör koymak suretiyle bu işi sağlıklı bir şekilde, milletin kafasında şüphe kalmadan yapmanın gayreti içindeyiz."

"SANDIĞA SAHİP ÇIKIN"

Seçim gününde tüm siyasi partileri de göreve çağıran YSK Başkanı, "Siyasi partiler, kimin oy kullandığını, nasıl oy kullandığını kontrol ettiği sürece seçim iş ve işlemlerinde hiçbir şekilde suiistimal olmaz. O nedenle bana gelen bende grubu bulunan tüm siyasi partilerden özellikle istirham ettim. Dedim ki gidin sandığınıza sahip çıkın" ifadelerini kullandı.

"SURİYELİLERİN OY KULLANMA HAKKI YOK"

Güven, Türkiye'deki Suriyelilerin oy kullanma hakkı bulunmadığının altını çizdi, seçim kütüklerinde mükerrer kayıt olmadığını da ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...